Wyprzedź konkurencje – przeczytaj nasz świąteczny przewodnik po zdrowiu i fitnessie

Już zaraz! Święta nadchodzą, a to czas, aby przesiąknąć świątecznym ciastkiem i cieszyć się spędzaniem czasu z przyjaciółmi i rodziną. Po zakończeniu świątecznych uroczystości, kolejnym ważnym wydarzeniem w kalendarzu jest Nowy Rok, czas, w którym ludzie obiecują schudnąć, żyć zdrowiej i ostatecznie zaangażować się w członkostwo na siłowni. Ale dlaczego zacząć dopiero w styczniu? Czemu nie uzyskać przewagi nad konkurencją i rozpocząć już teraz swoją podróż do zdrowia i kondycji? Nadal możesz cieszyć się Bożym Narodzeniem, bigosem, pierogami, winem i masą słodyczy, ale kilka drobnych codziennych porad może sprawić, że Twoje Boże Narodzenie będzie najzdrowsze, a Ty będziesz na dobrej drodze do zdrowszego 2018 roku.

Zdrowa dieta jest kluczem

Tak, to są święta Bożego Narodzenia i czas, aby zjeść i wypić trochę za dużo. Tego można się spodziewać, ale to, co jesz, sprawia, że ​​naprawdę jest różnica. Kuszące jest usiąść przed telewizorem, aby obejrzeć „Władcę Pierścieni” z pełnym pudełkiem Ptasiego Mleczka znalezionym pod choinką i zjeść całe zanim się obejrzysz, a potem poczujesz się trochę chora i pełna wyrzutów sumienia! Umiar jest kluczem do zdrowego Bożego Narodzenia i zrównoważenia czekolady i świątecznego sernika z niektórymi owocami i warzywami.  To nie tylko utrzyma wagę, ale także pozostawi uczucie większej energii i ogólnego zadowolenia!

Zachowaj swój umysł aktywny

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na granie w gry planszowe z rodziną zachowanie aktywnego umysłu w okresie świątecznym. Podczas tygodnia hibernacji przed telewizorem, od czasu do czasu grając w zagadki  lub w grę planszową, zwiększysz swój mózg i będziesz gotów, by zniszczyć wszystkie swoje cele na 2018. Spróbuj zagadek takich jak Sudoku lub zaangażuj rodzinę w układankę, która pomoże Ci ćwiczyć mózg!

Zarejestruj się na imprezy sportowe w 2018 roku

Czasami dobrze jest wyznaczyć sobie cele na 2018 rok, a zapisanie się na bieg z przeszkodami lub w błocie może być świetnym sposobem na zmotywowanie do pozostania w dobrej kondycji i dobrej zabawy w zespole! Jeśli naprawdę czujesz się entuzjastycznie, w okresie świątecznym możesz wziąć udział w wielu wydarzeniach sportowych, takich jak  bieg Mikołajów!

Poświęć trochę czasu na relaks

Boże Narodzenie to idealny czas na odpoczynek przed telewizorem, rozłożenie kanapy i oglądanie okropnego realityshow lub świątecznych komedii. To Boże Narodzenie, wszystkie formy relaksu dozwolone! Reszta roku może być skoncentrowana i pracowita, ale Boże Narodzenie to czas, w którym każdy może odpocząć i zastanowić się nad poprzednim rokiem. Poświęcenie czasu na relaks jest kluczowe dla zdrowia! Ważne, abyś dobrze się wyspała, a Twoja odporność była w świetnym stanie, aby iść dalej, a te Święta na jakiś czas postawią Cię na nogi.

Trochę ćwiczeń może przejść długą drogę

Boże Narodzenie to nie czas na ciężki trening, wszyscy chcą się zrelaksować, odpocząć i spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi, śmiejąc się i ciesząc nawzajem swoim towarzystwem. Trochę wysiłku może sprawić, że poczujesz się zdrowiej, gdy styczeń zapuka do drzwi, a nawet półgodzinny spacer dziennie może zrobić ogromną różnicę. Krótki spacer w zimowym powietrzu pomoże Ci łagodnie ćwiczyć układ sercowo-naczyniowy, a dodatkowo spalisz trochę sernikaJ

Baw się dobrze!

Święta Bożego Narodzenia to świetna pora roku, w której na ogół wszyscy są szczęśliwi w duchu świąt. To może być czas, aby docenić wszystko, co masz, spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Miejmy nadzieję, że prezenty, które otrzymasz okażą się trafione, a jedzenie wspaniałe! To radosne święta,  dlatego odpoczywaj, miej trochę czasu dla siebie i po prostu dobrze się baw się przygotowując się na nadchodzący rok.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: pixaby.com

Komentarze

Komentarze