WYTAPIA TŁUSZCZ i PRZYSPIESZA metabolizm. Możesz pić do woli

Zarówno dorośli, jak i dzieci w Polsce borykają się z nadwagą. ⅓ najmłodszych w naszym kraju waży więcej, niż powinna. Odkrycie amerykańskich naukowców może zmniejszyć liczbę osób borykających się z nadmiarem kilogramów. O co chodzi?

Nie tylko zielona
Zespół badaczy z Susanne Henning z Ośrodka ds. Żywienia Człowieka przy Uniwersytecie Kalifornijskim ogłosił, że prozdrowotny wpływ na organizm człowieka ma nie tylko zielona, ale i czarna herbata. Dotychczas tej pierwszej przypisywano takie właściwości jak odchudzanie, walka z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za rozwój chorób i wczesne starzenie się skóry. Podobne działanie ma herbata czarna.

Czarna na odchudzanie
Wyniki badań Henning i jej zespołu mówią jasno: osoby, które piją ten napój, chudną tam samo szybko i skutecznie jak te, które wolą zieloną herbatę. Czarna jest bowiem równie bogata w polifenole, które pozytywnie wpływają na pracę układu pokarmowego. Efekt? Łatwiej jest nam osiągnąć i utrzymać właściwą masę ciała.

Właściwości czarnej herbaty
Polifenole pochodzące z czarnej herbaty są większe niż te znajdujące się w zielonej. To powoduje, że przez dłuższy czas oddziałują na jelita, podkręcają metabolizm i jego szybkie tempo się utrzymuje.

Czarna herbata zawiera nie tylko polifenole. Jest też źródłem flawonoidów, które mają pozytywny wpływ na układ krwionośny. Zapobiegają powstawaniu zakrzepów.

Uwaga — powyższe wnioski dotyczą herbaty czarnej niesłodzonej ani cukrem, ani miodem. Trzeba ją zalać wodą o temperaturze 95 stopni i parzyć ok. 3 minuty.

Zobacz też: Kilka centymetrów MNIEJ W TALII. Efekty już po MIESIĄCU

Źródło: medicalnewstoday.com
Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze