Zimowe miesiące napawają Cię lękiem? Sprawdź co Ci pomoże!

Jeżeli jesteś typowym zmarzluchem i na samą myśl o zimie marzysz o emigracji w tropiki, postaraj się, by czas oczekiwania na zielone pączki na drzewach był jak najmniej uciążliwy.

A oto kilka porad, jak przetrwać zimowe miesiące!

#Zwiększaj ekspozycję na światło – Wyjdź na zewnątrz, kiedy możesz, usiądź przy oknie, jeśli to możliwe, lub zastanów się nad skorzystaniem z lightboxa. Dostępnych jest kilka różnych typów, w tym te, które działają jak budziki, aby stopniowo Cię obudzić.

#Utrzymaj zdrową dietę – zrównoważ wszystkie pokusy, by je uciszyć włącz do diety dużo owoców i warzyw, a także zdrowe źródła białka, takie jak kurze jajka, abyś czuła się syta.

#Bądź aktywna – może się to z pewnością wydawać trudne do wykonania, ale kontynuowanie ćwiczeń zimą może być świetnym dopełnieniem Twojego samopoczucia i poziomu energii. Nawet samo pójście na spacer lub wykonanie kilku zadań w domu może pomóc, więc staraj się robić, co możesz. Aktywność fizyczna może również pomóc w opanowaniu poziomu stresu, co jest kluczem do zmniejszenia trudności, które mogą wystąpić o tej porze roku.

#Unikaj niedoboru witaminy D – Sprawdzaj poziom witaminy D u lekarza rodzinnego, a gdy masz jej niedobory – sięgnij po suplement.

#Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym – gdy czujesz, że Twoje słabe samopoczucie, to coś więcej niż zimowe przemęczenie, nie wahaj się porozmawiać z lekarzem. Twój lekarz rodzinny może udzielić porady na temat różnych dostępnych terapii, w tym lekarstw, dzięki czemu możesz szybko znaleźć coś, co Ci pomoże.

 

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: istock.com

Komentarze

Komentarze