Od 1 stycznia możesz TEGO potrzebować:) Oto lista zakupów dla początkujących entuzjastów fitnessu!

Jeśli od 1 stycznia zdecydowałaś się zacząć regularnie ćwiczyć, świetnie! Korzyści zdrowotne wynikające z ćwiczeń fizycznych są praktycznie nieograniczone – od zrzucania niechcianych kilogramów po utrzymanie zdrowego serca. Istnieje wiele dobrych powodów, aby zacząć zachować sprawność fizyczną. Ale czego potrzebujesz by zacząć treningi (oprócz chęci oczywiście;)? Przy tak wielu drogich i skomplikowanych gadżetach fitness oraz sprzedawcach, którzy twierdzą, że są „niezbędne”, może być Ci trudno znaleźć to tego, czego naprawdę potrzebujesz. Przyjrzyjmy się najbardziej podstawowym elementom zestawu i sprawdźmy dlaczego są one ważne.

#Buty

Przyzwoita para treningowych adidasów jest bardzo ważna dla wszystkich rodzajów ćwiczeń – od wspierania kostek podczas biegania do zapewnienia solidnego uziemienia do podnoszenia ciężarów, właściwe buty są niezbędne. Zdobądź dobrą parę sznurowanych butów z odpowiednią podparciem kostki i dobrą przyczepnością do każdej powierzchni. Nie martw się o fantazyjne markowe etykiety – o ile pasują i są wygodne, każda marka będzie dobra .

#Ubranie

Będziesz potrzebowała ubrań do ćwiczeń, ale nie martw się – nie muszą być drogie. Para szortów lub dresów oraz koszulka sprawdzi się idealnie w każdym ćwiczeniu, w którym chcesz wziąć udział – być może bluzie, jeśli zamierzasz ćwiczyć na zewnątrz w zimie. Kobiety będą również potrzebować biustonosza sportowego, aby zapobiegać bólowi i niechcianemu „ruchowi” podczas ćwiczeń, to właściwie jedyna specjalna odzież, której będziesz potrzebować. Jeśli masz zamiar ćwiczyć regularnie, zaopatrz się w 2 komplety ubrań na zmianę.

#Woda

Bycie odpowiednio nawodnionym jest zawsze ważne, szczególnie gdy ćwiczysz. Przeciętny człowiek będzie tracił od 0,8 do 1,4 litra wody na godzinę podczas ćwiczeń – kiedy myślisz o średniej wielkości butelce z wodą, to całkiem dużo! Trzymaj pod ręką butelkę z wodą podczas każdego ćwiczenia, napełnij ją, gdy stanie się pusta i pamiętaj, aby po treningu również wypijać dużo płynów.

#Ręcznik

Podczas każdego ćwiczenia będziesz się pocić – to naturalne, pokazuje, że ciężko pracujesz. Jednakże stanie się bardzo niewygodne, jeśli nie masz ręcznika, w  który mogłabyś wytrzeć swoją twarz. Wystarczy mały ręcznik. Pamiętaj, aby wytrzeć również  pot z każdej maszyny, z której korzystasz na siłowni.

#Podstawowe wyposażenie

Teraz prawdopodobnie nie chcesz zamieniać swojego salonu w salę gimnastyczną, ale posiadanie kilku prostych zestawów może pomóc Ci w treningu całego ciała bez wychodzenia z domu – idealne dla tych, którzy nie mogą dostać się na siłownię lub wolą ćwiczyć sami. Piłka do ćwiczeń, lekkie hantle i skakanka są tanie i dostępne we wszystkich dobrych sklepach sportowych, a dodatkowo  tych urządzeń możesz używać do wszystkich rodzajów treningów w domu!

 

DB

Źródło: smplysupplements.co.uk

Foto: thinkstockphotos.com

Komentarze

Komentarze