„Byłabyś taka super, gdybyś tylko schudła” – zgadnij, co odpowiedziała?!

Z pewnością niejedna z kobiet słyszała od swojego partnera czy męża, że powinna schudnąć. I wiele kobiet ulega temu komunikatowi, choć zupełnie brak w nim miłości. Często bowiem takie słowa połączone są z upokarzaniem i poniżaniem.

Kobieta, która nie jest pewna siebie, zaczyna się bać, że mężczyzna ją porzuci lub zacznie zdradzać. Często nawet są to nieokreślone lęki, a najgorszą „karą” jest brak uznania ze strony partnera.

Jednak nie oszukujmy się. Tego typu komunikaty są formą przemocy. Aktywistka Ogi Ugonoh powiedziała, jaką ona dała odpowiedź na słowa o schudnięciu.

 

https://www.instagram.com/ogiugonoh/

 

W podcascie dla Ofemin zapytano Ogi Ugonoh, która ma kobiecą figurę, zapytano, czy usłyszała kiedyś: „Byłabyś taka super, gdybyś tylko schudła”. Potwierdziła i dała swoją odpowiedź.

 

Jeśli chcesz szczupłej partnerki, nie ma problemu. Znajdź sobie taką. Jestem osobą otwartą, która ma również swoje potrzeby i upodobania, rozumiem, że ktoś może mieć swoje preferencje w kwestii figury, czy koloru włosów albo oczu. Czego z kolei nigdy nie rozumiałam, to czemu w takim razie nie szuka takiej właśnie osoby, zamiast sugerować komuś innemu, że powinien się wpasować w ten standard. Potem jednak zdałam sobie sprawę z tego, że mówienie komuś: „byłabyś taka super, gdybyś schudła” to forma kontroli.

 

Z kolei Asia Przenicka-Malek, która również podejmuje temat samoakceptacji na instargamie, radziła by, nie budować poczucia własnej wartości na wyglądzie. Wkładając dużo pracy i wysiłku, możemy wypracować formę życia, ale to się może zmienić. Szczególnie w przypadku kobiet, ciąża czy hormony zmieniają nasze ciało. Co wówczas stanie się z poczuciem własnej wartości i pewnością siebie…?

 

Cała rozmowa poniżej.

 

>>>Dieta pudełkowa. Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny?

 

https://www.instagram.com/ogiugonoh/

 

Komentarze

Komentarze