BEZTŁUSZCZOWA MASA CIAŁA – Co JEŚĆ, by ją STYMULOWAĆ? Poznaj 7 top PRODUKTÓW!

Jeśli marzysz o szczupłej sylwetce i wzmocnieniu swojego ciała, koniecznie powinieneś poznać te produkty!

 

Beztłuszczową masę ciała (waga tkanek, mięśni) oblicza się przez odjęcie masy tkanki tłuszczowej ciała od całkowitej masy ciała. U osób szczupłych beztłuszczowa masa ciała wynosi 60-90% całej masy ciała, u otyłych od 10-40%.

W zwiększeniu beztłuszczowej masy ciała i zwiększeniu masy mięśni, poza aktywnością fizyczną, może pomóc spożywanie konkretnych produktów.

 

1. Chuda wołowina – ważny element diety ze względu na ilość białka i innych składników odżywczych, niezbędnych dla osób chcących rozwijać mięśnie.

 

2. Innym zalecanym mięsem jest kurczak (bez skóry), którego jedzenie pomaga w odbudowie mięśni. Najlepiej przygotować go na grillu lub piec z warzywami.

 

3. Twaróg/serek wiejski – jest pełen białka kazeinowego, które stosunkowo długo jest trawione. Dzięki temu zapewnia uczucie sytości. Ponadto ser biały zawiera witaminę B12 i wapń.

 

4. Jajka – to nieprawda, że ​​jaja są niezdrowe. Można je uznać za jeden z najzdrowszych produktów. Zawierają białko, wiele aminokwasów, witaminę D i tłuszcz dobrego typu.

 

5. Ryby – wszystkie gatunki ryb są bogate w białko. Mają niewiele tłuszczu, za to są bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3. W zależności od gatunku, od ryb otrzymujesz od 20 do 35 gramów białka na 100 gram mięsa. Jedzenie ryb poprawia metabolizm i powoduje utratę tkanki tłuszczowej.

 

6. Migdały – pełne witaminy E, magnezu, korzystnych tłuszczów i błonnika. Jedz je z umiarem, ponieważ mają dużo kalorii.

 

7. Brokuły – nie mają tłuszczu, za to  dużo białka? Czy to możliwe? Oczywiście! Brokuły to wspaniałe źródło potasu, witaminy A i witaminy C. Jedz brokuły z żywnością, która zawierają białko.

 

(ms), źródło: valentinepoint.co.uk, fot. pixabay

Komentarze

Komentarze

Adam Rapacki

Kilka słów o mnie