Chcesz uniknąć tycia z wiekiem ? Mamy skuteczne sposoby !

Niestety z wiekiem metabolizm zwalnia. Łatwo o dodatkowe kilogramy, nawet jeśli nie jesz zbyt dużo. Radzimy jak zachować szczupłą sylwetkę mimo, że PESEL się zmienia.

Wiek ma swoje prawa

Metabolizm osiąga szczyt swoich możliwości, gdy kończysz 21 lat. Potem zaczyna zwalniać. Obliczono, że na każde 10 lat, spadek metabolizmu wynosi 2 procent. Niższy metabolizm to kłopoty z utrzymaniem wagi. Jednak da sisę z tym walczyć. Zobacz jak.

Ruch na zdrowie !

Siedzenie na kanapie nie jest dobrym pomysłem. Rusz się na spacer, na rower, cokolwiek lubisz, a twoje ciało będzie w formie. Dodatkowe kilogramy nie będą szybko wpadały. Jeśli będziesz aktywna 2-3 razy w tygodniu przez 45 minut, szybko zauważysz, że sylwetka lepiej wygląda i nie wiadomo kiedy chudniesz.

Flawonoidy górą !

Są to substancje pochodzenia roślinnego, które mają właściwości przeciwutleniające. Hamują skutecznie proces starzenia. Znajdziesz je w cytrusach, roślinach strączkowych, jagodach, truskawkach czy wiśniach.

Bez restrykcyjnych diet

Diety cud mogą wywołać efekt jo-jo. Stracisz zdrowie a nie kilogramy. Te możesz szybko nadrobić, gdy wrócić do odżywiania po ostrej diecie.

Jedz mądrze !

Wybieraj zdrowe produkty. Oczywiście możesz czasem zgrzeszyć, ale miej świadomość, że zdrowe odżywianie ma działanie długofalowe. Korzysta na nim twój organizm i zdrowie. Jedz mniej, ale częściej. Staraj się utrzymać stały poziom cukru.

Zrelaksuj się !

Duża ilość hormonu stresu sprzyja tyciu. Czytaj książki, słuchaj muzyki i spotykaj się z życzliwymi ludźmi. To zapewni ci niezbędne odprężenie.

Pij wodę !

Zwykle o tym zapominamy. A woda jest nam niezbędna do życia. Odpowiednia ilość wody sprawi, że organizm będzie działał na najwyższych obrotach.

źródło: gazeta.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze