Ćwicz w domu! Szybko pozbędziesz się NADMIARU TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Zastanawiasz się w jaki sposób wrócić do sylwetki sprzed lat? A może twoją zmorą są nieestetycznie wyglądające boczki? Oprócz zbilansowanej diety ważna jest również aktywność fizyczna. Dzięki niej uwolnisz endorfiny – hormony szczęścia, a twoje ciało poczuje się znacznie lepiej. Jeśli będziesz trenować 3-4 razy w tygodniu z pewnością uda ci się zrzucić zbędne kilogramy. 

1. Superkopniak – 4 minuty

Stań prosto w lekkim rozkroku. Zrób zakrok lewą nogą, dłońmi dotknij stóp (a). Zatrzymaj na chwilę ruch, a następnie wybij się do góry i wykonaj kopniaka prawą nogą (b). Zrób po 20 powtórzeń na obie nogi.

2. Unoszenie ramion – 3,5 minuty

Złap parę hantli (maks. 2,5 kg) i stań prosto w lekkim rozkroku. Unieś ramiona na boki, aż znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Zatrzymaj ruch na 60 sekund – jeśli potrzebujesz, zrób sobie krótką przerwę.

3. Martwy ciąg – 4 minuty

Stań prosto, parę lekkich hantli trzymając w prostych rękach na wysokości ud (a). Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, by pochylić się do przodu (b). Wróć do pozycji początkowej. Zrób 30 powtórzeń.

4. Przysiad wykroczny – 3,5 minuty

Złap parę hantli i stań prosto. Zrób wykrok prawą nogą (a), by przyjąć pozycję startową. Obniż ją i zatrzymaj tuż przed tym, zanim dotkniesz kolanem podłogi (b). Zatrzymaj ruch na 30 sekund i wykonaj to samo na drugą stronę.

Podane ćwiczenia rób jedno po drugim, łącząc je w obwód. Podczas jednego treningu staraj się zrobić około 3-4 obwodów. Pamiętaj o 30-60 sekundowej przerwie między ćwiczeniami.

Źródło: Trening ułożony przez specjalistów pracujących dla gazety Women’s Health

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: Trening fizyczny dla początkujących. Wystarczy 15 minut, by spalić TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ

Komentarze

Komentarze