Dlaczego warto jeść brzoskwinie? Oto 7 powodów!

Brzoskwinie są powszechnie uwielbianym, pysznym, soczystym owocem. Mimo iż wywodzą się z Chin, są popularne na całym świecie.

Są bogatym źródłem witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych składników odżywczych. Dlaczego warto jeść te przepyszne owoce?

Oto 7 głównych powodów!

1. Zdrowe oczy

Z uwagi na pewien bardzo istotny składnik, brzoskwinie bardzo dbają o nasz wzrok. Za zdrowe oczy odpowiedzialny jest betakaroten. Większość wad wzroku wynika właśnie z niedoboru betakarotenu, a brzoskwinie są jego bogatym źródłem. Owoce te poprawiają wzrok poprzez zwiększenie przepływu krwi w każdej części ciała.

2. Doskonałe dla skóry

Jedną z głównych korzyści zdrowotnych brzoskwiń jest pielęgnacja skóry. Owoce te są doskonałym źródłem witaminy C, która ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji cery.

3. Oczyszczenie z toksyn

Każdego dnia przyjmujemy do swojego organizmu bardzo dużo toksyn, które szkodzą naszym nerkom, ale na szczęście mamy brzoskwinie! Owoce te zawierają dużą ilość błonnika i potasu, które obniżają ryzyko chorób nerek i choroby wrzodowej.

zdrowie
Pexels

4. Kontrola wagi

Regularne spożywanie jednej dużej brzoskwini może pomóc nam schudnąć, a to dlatego, że jedna brzoskwinia to tylko 68 kalorii i zero tłuszczu. Brzoskwinia jest więc idealna dla osób, które są na diecie. Poza tym owoc ten jest bardzo słodki i soczysty i można jeść go ze smakiem!

5. Bogactwo witamin

Brzoskwinie są cudownym źródłem witamin i minerałów. Mają w sobie witaminy A, C, E oraz K i aż siedem minerałów, takich jak: wapń, miedź, żelazo, magnez, cynk, mangan oraz fosfor.

6. Źródło antyoksydantów i błonnika

Badania wykazały, że brzoskwinie są dobrym źródłem antyoksydantów i błonnika. Przeciwutleniacz, kwas chlorogenowy, działa jak środki przeciwzapalne w organizmie oraz zapobiega zaparciom.

7. Przeciwdziała rakowi i chorobom serca

Badania wykazały, że likopen i luteiny zawarte w brzoskwiniach zapobiegają degeneracji plamki żółtej i rakowi, a także znacznie zmniejszają ryzyko chorób serca.

Jedzenie owoców i warzyw jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia, ale nie zapominajmy, że nie są one pozbawione kalorii. Na szczęście, brzoskwinie zawierają ich niewiele, więc możecie spożywać je do woli.

Czytaj też: Figi – wspaniałe owoce, które warto włączyć do swojej diety

Źródło: Sheknows.com

Zdjęcia: Pexels, Unplash

Komentarze

Komentarze