In vitro to „hodowanie” dzieci? Oburzające treści w szkolnym podręczniku!

W ostatnim czasie Małgorzata Rozenek koncentruje się na prezentowaniu swojej nazbyt już wychudzonej figury i forsownych ćwiczeń oraz urządzaniu domu. Dziś jednak celebrytka zamieściła wpis na bardzo poważny temat.

Jak wiadomo, Małgorzata Rozenek ma trzech synów, którzy narodzili się dzięki in vitro. Sama Rozenek w 2019 roku wydała książkę na temat tej metody pt. „In Vitro. Rozmowy Intymne”. A jak się okazuje temat leczenia niepłodności został też poruszony w podręczniku do nowego szkolnego przedmiotu tj. Historia i Teraźniejszość.

Jednak sposób ukazania tematu wywołał oburzenie!

 

https://www.instagram.com/m_rozenek/

 

Jak pisze Małgorzata Rozenek:

 

Autor podręcznika uderza w nim w dzieci, poczęte w procesie leczenia niepłodności metodą in vitro.

 

W książce przeczytać można, że:

 

…sferę płodności traktuje się obecnie jako obszar produkcji ludzi, czy jak mówi autor wprost „hodowli”.
W tekście podręcznika autor stawia także pytania zasadnicze: „Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”?”

 

Rozenek przypomina, że niepłodność jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka coraz więcej osób. In vitro zaś, jak pisze Małgorzata, jest jedną z metod leczenia niepłodności. Celebrytka stwierdziła też, że autor podręcznika do przedmiotu tj. Historia i Teraźniejszość krzywdzi i szkaluje dzieci poczęte metodą in vitro.

 

Na koniec odpowiedziała na pytanie zadane przez autora książki. Jej odpowiedź jest dosadna:

 

Więc na pytanie autora „kto będzie kochał te dzieci?” Odpowiadam kurwa, JA! 💁‍♀️ #motherof3

– zapewniła.

 

Komentarze

Komentarze