Jak nie przytyć zimą ? To wcale nie jest takie trudne

Pogoda za oknem nie zachęca do aktywności a kanapa kusi by przykryć się kocem i z dodatkiem czegoś pysznego ( zazwyczaj słodkiego i kalorycznego  ) miło spędzić na niej czas. Jednak nagromadzenie pokus, w tym kalorii, sprzyja gromadzeniu dodatkowych kilogramów. Radzimy co zrobić żeby zimą nie przytyć.

Zupa jest dobra na wszystko

Są pyszne i rozgrzewają. Tylko od nas zależy , z czego je ugotujemy a możliwości mamy wiele. Korzystajmy z warzyw i mrożonek

Kolorowe posiłki

Wykorzystaj dostępne owoce i warzywa. Dodaj przypraw. Urozmaicaj swoje posiłki. Kurkuma, curry i papryka zdrowo Cię rozgrzeją. Mandarynka z sałatą, jabłko z tartą marchewką dostarczą potrzebnych składników odżywczych. Dzięki nim zapomnisz o śmieciowym jedzeniu.

Suszone owoce górą

Dodawaj je do jogurtów i sałatek. Nie przesadzaj z ilością bo są wysokokaloryczne. Dostarczą witamin i składników odżywczych.

Pamiętaj o witaminie C

Brak tej witaminy utrudnia utrzymanie wagi. Jedz czerwoną kapustę, natkę pietruszki, brokuły, brukselkę , kalafior i cytrusy.

Zrezygnuj z przetworzonej żywności

Staraj się nie jeść pizzy, kebabów, tłustych sosów, które zimą smakują najbardziej , ale to właśnie po tych potrawach najszybciej tyjesz. Produkty te zawierają dużo soli i powodują zatrzymanie wody w organizmie.

Nawadniaj się

Pij 2 litry wody dziennie, ale rób to małymi porcjami.

Ogranicz alkohol

Alkohol zawiera dużo kalorii i sprzyja niezdrowym i słonym przekąskom

Rusz się

Pogoda nie zachęca do wyjścia , jednak nawet 20 minutowy spacer sprawi,że poczujesz się lepiej. Wzmocnisz odporność, spalisz trochę kalorii i od razu poczujesz się lepiej

Zrelaksuj się

Pamiętaj , że kortyzol czyli hormon stresu wpływa na gromadzenie się tłuszczu w komórkach tłuszczowych , a tego przecież chcemy uniknąć.

Śpij

To odstresowuje więc sprzyja zachowaniu prawidłowej wagi. Dlatego wypoczywajmy, jedzmy zdrowo i kolorowo. Oby do wiosny !

zdjęcie: pixabay.com

Komentarze

Komentarze