NAJLEPSZY rodzaj treningu. Błyskawicznie SPALA TŁUSZCZ i ODMŁADZA ciało

Zalet regularnych ćwiczeń jest wiele. Treningi pomagają schudnąć, wymodelować sylwetkę, poprawiają samopoczucie. Który rodzaj aktywności fizycznej jest najlepszy?

HIIT
Zdaniem naukowców (wyniki badań opublikowano w Cell Metabolism), najlepsze efekty można osiągnąć dzięki treningowi HIIT. Pomaga on nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też odmłodzić ciało. Odwraca zmiany, które są konsekwencją starzenia się organizmu.

Na czym polega HIIT? Jego istotą jest wykonywanie na przemian szybkich i powolnych ćwiczeń. Najpierw trzeba trenować z wysoką intensywnością, potem wykonać relaksujące ruchy. Wtedy uzyskamy lepsze efekty niż w przypadku jednostajnego treningu. Szybciej spalimy tkankę tłuszczową.

Odmładza ciało
Jak HIIT zapobiega starzeniu się organizmu?
Pobudza komórki ciała do produkcji większych ilości białek w mitochondriach. W efekcie proces starzenia się jest powstrzymywany już na poziomie komórek.

Do tych wniosków naukowcy doszli do przeanalizowaniu wyników biopsji i tkanki mięśniowej 36 mężczyzn i 36 kobiet. Stworzyli oni 2 grupy — młodszą, od 18. do 30. roku życia, i starszą – 65-80 lat. Musieli oni wykonać ćwiczenia: trening HIIT na rowerze stacjonarnym, trening siłowy z HIIT i ćwiczenia siłowe.

Okazało się, że mitochondria osób, które wykonywały trening HIIT, były lepszej jakości. Wniosek jest więc taki, że opóźnia on starzenie się organizmu. Natomiast jeżeli zależy nam na zbudowaniu tkanki mięśniowej, specjaliści radzą połączyć HIIT z ćwiczeniami siłowymi.

Zobacz też: NAJLEPSZY sposób na wykorzystanie cytryny. POZBĘDZIESZ SIĘ TŁUSZCZU z brzucha

Źródło: newscientist.com
Źródło zdjęć: Instagram

Komentarze

Komentarze