Poranna rozgrzewka! 10 – minutowy trening całego ciała.

Te szybkie, zabawne ćwiczenia można wykonywać w domu bez specjalnego wyposażenia do ćwiczeń. Pomogą Ci poprawić wytrzymałość, siłę i poziom energii, a także stać się zdrowszą. Zacznij dzień od porannej rozgrzewki!

Pajace- 2 minuty

Aby wykonać poprawnie ćwiczenie, zacznij od rąk na udach, lekko ugnij  kolana podskakując. Ląduj z ramionami prosto w kształcie litery „Y” i na rozstawionych stopy. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj przez 2 minuty. Pozwoli to rozgrzać całe twoje ciało i przygotować się do dalszych ćwiczeń.

Przysiady – 2 minuty

Aby zrobić przysiad, zacznij od stóp rozstawionych na szerokość ramion i ramion po bokach. Następnie ugnij kolana i przykucnij, jakbyś siadała na krześle, które jest nieco za daleko. Trzymaj plecy prosto i powoli wyciągaj przed sobą ramiona. Następnie ponownie podnieś się do pozycji stojącej. Wykonaj trzy zestawy dziesięciu przysiadów, robiąc 10-sekundową przerwę pomiędzy poszczególnymi zestawami.

Deska – od 30 sekund do 1 minuty

Aby zrobić deskę, po prostu połóż się  i oprzyj na palcach u stóp, łokciach i przedramionach. Utrzymaj pozycję oraz napięte ciało (jak deska) 30 sekund lub tak długo, jak możesz sobie z tym poradzić, po czym opuść się na chwilę, by odpocząć, a następnie spróbuj ponownie. Może to być trudne dla początkujących, więc zacznij od 30 sekund na raz. Kiedy możesz tyle wytrzymać, staraj się utrzymać pozycję przez minutę.

Pompki – 2 minuty

Aby zrobić pompkę, połóż się na brzuchu, połóż dłonie pod ramiona, oprzyj się na palcach u stóp i wypchnij całe ciało w górę, a następnie opuść. Staraj się nie opierać i nie dotykać ziemi – trzymaj ramiona nad dłońmi. Powtórz dziesięć razy, odpocznij, a następnie wykonaj 10 kolejnych. Wypełnij 3 zestawy po 10 pompek. Jeśli masz problemy, spróbuj zmodyfikować pozycję, kładąc kolana na ziemi.

Podskoki – 3 minuty

Użyj skakanki (możesz dostać bardzo dobrą i tanią w sklepie sportowym – lub pożyczyć od dzieci!) i skacz przez 3 minuty, jako zabawny, super efektywny sposób wykonywania ćwiczeń cardio. Podskoki są dobre dla wyrabiania wytrzymałości i działają na całe twoje ciało. Jeśli nie możesz wytrwać 3 minut, zacznij powoli i rób tyle, ile możesz.

Uwaga : tak jak w przypadku wszystkich rodzajów ćwiczeń, jeśli masz jakiekolwiek problemy medyczne, które mogą uniemożliwić lub przeszkadzać w wykonaniu któregokolwiek z tych ćwiczeń, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem.

DB

Źródło, foto: simplysupplements.com

Komentarze

Komentarze