10 wskazówek, które skutecznie motywują do uprawiania sportu!

Wszyscy go znamy – wewnętrzny leń, który niestety dość często skutecznie powstrzymuje nas od uprawiania sportu. Co wtedy zrobić? Dajmy mu chwilę, ale potem wyobraźmy sobie jak świetnie będziemy się czuć naładowani pozytywną energią po treningu.

Nie musi to być zawsze ten sam rodzaj wysiłku fizycznego. Dobrze jest robić różne rzeczy. Jeśli akurat czujemy, że mamy dużo energii do wyładowania lub stres do odreagowania, najlepiej wybrać intensywny trening wytrzymałościowy lub siłowy. Czasami jednak potrzebujemy czegoś dla duszy i wzmocnienia mięśni, wówczas niezastąpiony jest trening jogi.

Niezależnie od aktywności na jaką się zdecydujemy, po sesji sportowej zawsze mamy lepsze samopoczucie niż przed nią. To właśnie musimy powtarzać naszemu wewnętrznemu leniowi. Po czym założyć buty sportowe i do dzieła!

A oto 10 wskazówek, które skutecznie motywują do uprawiania sportu: 

1. Motywuj się muzyką

Czy masz ulubiony album lub wykonawcę? Od dzisiaj słuchaj ulubionej muzyki tylko podczas treningu

2. Płać sobie za treningi

Ustal kwotę za każdy trening. Jeśli jesteś pracowity, następne wakacje będziesz miał szybko sfinansowane, a i smukła, plażowa sylwetka będzie zagwarantowana przy okazji!

3. Zapisuj treningi w kalendarzu

Bądź na bieżąco! Chcesz zobaczyć szybkie wyniki? Musisz być konsekwentny i odkryjesz czas na regularny sport w swoim życiu! Efektywne treningi trzy razy w tygodniu i będziesz zdziwiony tym, co możesz osiągnąć!

4. Bądź przygotowany

Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do treningu następnego dnia. Zapakowaną torbę sportową połóż koło drzwi. Bez wymówek!

5. Kup sobie nowy strój treningowy

Jest statystycznie udowodnione, że jesteśmy bardziej pewni siebie, kiedy czujemy, że wyglądamy dobrze. Nowy strój może pomóc. Czy potrzebujesz lepszy powód by robić zakupy z czystym sumieniem?

6. Zainspiruj się osobami, które odniosły sukces

Niezależnie od tego, czy będzie to Ewa Chodakowska, Anna Lewandowska czy ktoś inny. Warto zainspirować się do wypróbowania nowych ćwiczeń lub bardziej świadomego odżywiania.

7. Skorzystaj z pomocy trenera personalnego

Pierwszy zysk to przede wszystkim solidna, profesjonalna porada, która pokaże nam, które ćwiczenia są dla nas najlepsze. Porady trenera maksymalizują nasze szanse na sukces.

8. Znajdź sobie partnera do trening

Pozwala to na znacznie lepsze skoncentrowanie się na celu. Jest przy tym też więcej zabawy. A przecież właśnie o to chodzi w sporcie – o zabawę!

9. Pomyśl o świetnym samopoczuciu po treningu

Zrób coś dla siebie! Wystarczy zrobić mini-trening, aby poczuć się lepiej: bądź na bieżąco!

10. Rób mini-treningi w domu

Już krótki trening w przerwie reklamowej lub podczas gotowania herbaty pomaga. Skup się wtedy na jednej grupie mięśniowej, aby zwiększyć efektywność. Każde ćwiczenie powtarzaj przez minutę. 

MG

Zobacz też: Pomaga ZRZUCIĆ NAWET 5 KILO! Pierwsze efekty już po 7 DNIACH

Źródła: gala.de

Komentarze

Komentarze