15-MINUT TRENINGU! Tyle wystarczy, by schudnąć i pozbyć się fałdek

Zalet wynikających z uprawiania sportu jest wiele. Aktywność fizyczna powoduje spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrnia ciało, sprawia, że mamy zdecydowanie więcej energii. 

Okazuje się, że w dążeniu do idealnej sylwetki pomocne może być tzw. hula-hoop. Trenerzy są zgodni – wystarczy 15 minut dziennie by wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianych fałdek.

Poniżej znajdziecie przykładowy 15 minutowy trening z użyciem hula-hoop. Czas, start!

Przysiad – 3 ¾ minuty

Mięśnie: pośladki, uda, korpus

(a) Stojąc w lekkim rozkroku, rozbujaj hula-hoop na swoich biodrach. (b) Utrzymując koło w ruchu, powoli przejdź do półprzysiadu albo i niżej, jeśli tylko dasz radę. Wstań, wciąż kręcąc hula-hoopem. W połowie serii zmień kierunek ruchu.

2. Balans jednonóż – 3 ¾ minuty

Mięśnie: skośne brzucha

(a) Stań na prawej nodze i zacznij kręcić kołem. Dłonie złącz przed sobą. Trzymasz balans? Dobrze. (b) W połowie serii stań na drugiej nodze, a dopiero następnie zmień kierunek kręcenia hula-hoopem. Nie przewróć się.

3. Marszobieg – 3 ¾ minuty

Mięśnie: całe ciało + kardio

(a) Stan prosto i wprowadź hula-hoop w ruch. Zacznij iść, starając się utrzymać kręcące się koło na biodrach. Dajesz radę? Przyspiesz, możesz nawet zacząć biec. (b) W połowie serii zamień kierunek ruchu koła.

4. Baletnica – 3 ¾ minuty

Mięśnie: korpus i nogi

(a) Klasycznie: zacznij w lekkim rozkroku i wprowadź hula-hoop w ruch. Dłonie trzymaj złączone przed piersiami. (b) Zacznij wspinać się na palce, jednocześnie dłońmi starając się sięgnąć sufi tu. W połowie serii zamień kierunek ruchu hula-hoop.

Źródło: Womens Health

Zobacz też: 10 wskazówek, które skutecznie motywują do uprawiania sportu!

Komentarze

Komentarze