18-latka, która uciekła Z ARABII SAUDYJSKIEJ DOSTANIE AZYL! Jest jeden warunek!

Rahaf Mohammed Alkunun to 18-latka pochodząca z Arabii Saudyjskiej, która została zatrzymana w Bangkoku w Tajlandii, w trakcie podróży do Australii, gdzie chciała ubiegać się o azyl. Powodem ucieczki dziewczyny, były stosunki z rodziną. Bliscy 18-latki, to muzułmanie, którzy zmuszali ją do poślubienia obcego dla niej mężczyzny.

Jej historię opisywaliśmy w niżej umieszczonym artykule.

Zobacz też: 18-latka uciekła Z ARABII SAUDYJSKIEJ! Przyznaje, że jeśli TAM WRÓCI, CZEKA JĄ ŚMIERĆ!

Władze Tajlandii zdecydowały, że 18- letnia Rahaf Mohammed Alkunun nie zostanie deportowana do rodzimego kraju, ale również nie przyznały jej azylu, o który się starała. Dziewczyna bała się powrotu do Arabii Saudyjskiej, gdzie prawdopodobnie czekałaby ją śmierć. W mediach społecznościowych opisywała swoje traumatyczne wspomnienia związane z Arabią Saudyjską. Przyznała, że rodzice chcą ją wydać za mąż, za zupełnie obcego dla niej mężczyznę. Przyznała również, że rodzina bardzo źle ją traktuje. Wielokrotnie była bita oraz poniżana.

Azyl zaoferowały jej Kanada oraz Australia. Doniesienia potwierdziły tajskie służby imigracyjne. 18-latka musi najszybciej opuścić terytorium Tajlandii i zdecydować się na jeden z krajów.

Źródło: o2.pl

Źródło zdjęcia: BBC

Komentarze

Komentarze