Naukowcy wymienili TRZY dodatkowe objawy koronawirusa. Jeden SZOKUJE…
Ból głowy to bardzo częsta przypadłość u wielu ludzi. Zazwyczaj pacjenci kojarzą ból głowy z typową migreną, jednak, jak pokazują ostatnie badania, jest to też objaw zgłaszany przez osoby chorujące na COVID-19.
Trzy dodatkowe objawy koronawirusa
Naukowcy przeprowadzili ostatnio badanie, które wykazało, że jednym z objawów koronawirusa jest silny ból głowy. W Wuhan, gdzie zaczęło się rozprzestrzenianie nowego wirusa, 8 procent pacjentów początkowo skarżyło się na silne bóle głowy, które dręczyły ich we wczesnych dniach infekcji. Ponadto, pacjenci mówili o zawrotach głowy i ostrej utracie węchu. Naukowcy odkryli również, że ogólne złe samopoczucie i dezorientacja są potencjalnymi objawami zakażenia koronawirusem.
Mimo iż ból głowy może być objawem koronawirusa, należy pamiętać, że jest to stosunkowo rzadkie. Tylko około jedna na dziesięć osób, u których zdiagnozowano koronawirusa, zgłosiła ból głowy. Warto zauważyć, że ból głowy zwykle jest spowodowany stresem, niepokojem emocjonalnym, migreną, wysokim ciśnieniem krwi, lękiem lub depresją.
Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…
Podstawowe objawy COVID-19
WHO poinformowała, że najbardziej oczywistym objawem koronawirusa – jest gorączka sięgająca powyżej 38 stopni, z którą ma do czynienia ponad 90 procent zainfekowanych.
Pozostałe objawy koronawirusa to:
- kaszel (suchy i uporczywy)
- wyraźne zmęczenie
- trudności z oddychaniem (w ciężkich przypadkach choroby)
Niektórzy pacjenci mogą:
- odczuwać bóle różnych części ciała
- mieć przekrwienie błony śluzowej nosa
- ból gardła
- biegunkę
Objawy te są zwykle łagodne i zaczynają się stopniowo. Niektóre osoby mimo zarażenia koronawirusem, mają bardzo łagodne objawy. Większość osób (około 80%) dochodzi do siebie bez konieczności leczenia w szpitalu. Około 1 na 5 osób, które zachorują na COVID-19, poważnie choruje i ma trudności z oddychaniem.
Starsi ludzie i osoby z podstawowymi problemami medycznymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi, problemy z sercem i płucami, cukrzyca lub rak, są bardziej narażone na ciężką postać tej choroby.
Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”
Źródło: WHO
Zdjęcia: Pixabay