Jak dobrać ODPOWIEDNI ROZMIAR BIUSTONOSZA? Brafitterka radzi!

Wiele kobiet ma problem z doborem odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Paniom zdarza się kupować za ciasne i za duże biustonosze, które przecież wpływają na to jak układa się na nich ubranie. Poniżej znajdziecie porady brafitterki, które z pewnością okażą się przydatne na kolejnych zakupach.

Sprawdź, jaki nosisz rozmiar!

1. Zmierz obwód pod piersiami miarą krawiecką. Stań prosto. Taśmę przyłóż do ciała dosyć ciasno i pamiętaj, żeby z przodu i z tyłu była na tej samej wysokości. Odczytaj pomiar. Wynik zaokrąglij do najbliższej wielokrotności liczby pięć, np. 75, 80, 85 itd.

2. Żeby poznać rozmiar miseczki, zmierz obwód w najszerszym miejscu biustu. Uwaga: tym razem mierz się w staniku! Rozmiar sprawdź w tabeli rozmiarów dostępnej na stronie sklepu.

Co jaki czas zmieniać stanik?

Średni cykl życia biustonosza to 200 noszeń. Zakładając, że mamy co najmniej 3 staniki na zmianę, biustonosz powinien starczyć na 1,5 roku do 2 lat. Później włókna niszczeją, materiał traci swoją elastyczność i nie podtrzymuje już tak dobrze biustu. – przekonuje Izabela Sakutova, brafitterka marki Panache.

Jak powinno się prać biustonosze?

Bielizna prana w nieodpowiedni sposób może ulec zniszczeniu. Żywotność biustonosza wydłużysz, jeśli będziesz o niego dbać w następujący sposób. Pamiętaj, aby prać go ręcznie po 2-3 użyciach. Jeśli planujesz prać go w pralce, pamiętaj o specjalnej siatce do prania bielizny! Zanim zostanie do niej włożony, pamiętaj aby zapiąć wcześniej haftki. Pierz w maks. 30 stopniach Celsjusza.

Zobacz też: Marzysz o SZCZUPŁEJ SYLWETCE? Oto prosty sposób NA POZBYCIE SIĘ OPONKI Z BRZUCHA!

Źródło: womenshealth.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze