POLACY nadużywają TEGO LEKU. SKUTKI mogą być OPŁAKANE!

Antybiotyki to lekarstwa , które działają wyjątkowo na nasz organizm – osobie, która je przyjmuje mogą pomóc, ale mogą też zaszkodzić. Wiele zależy od tego, w jaki sposób są przyjmowane. Zasady zażywania antybiotyków to obowiązkowa lektura dla każdego z nas. 

Jak długo przyjmować antybiotyki?

Aby przyjmowanie antybiotyku pomogło w walce z chorobą, musisz pamiętać o tym, by nie przerywać leczenia w połowie, gdy poczujesz się lepiej. Antybiotyk musi zlikwidować wszystkie zarazki, a nie tylko przygasić ich aktywność. Należy pamiętać także o przyjęciu całej dawki przepisanej przez lekarza! Leczenie antybiotykami powinno trwać co najmniej 5 dni. Dobrze pamiętać o stałych porach przyjmowaniu leku.

Zażywaj probiotyki

 

Kiedy przyjmujesz antybiotyki, pamiętaj o przyjmowaniu dodatkowych probiotyków, a także spożywaniu dużej ilości jogurtów naturalnych i kerfirów. Kuracja antybiotykowa niszczy nie tylko zarazki, ale również naturalną mikroflorę organizmu.

Antybiotyki to nie suplementy diety czy witaminy!

 

Jak alarmuje Europejski Program Monitorowania Konsumpcji Antybiotyków, Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie pod względem nadużywania antybiotyków przez pacjentów. Powodem, dla którego pacjenci nadużywają antybiotyków jest zwykle niewystarczające diagnozowanie przyczyn dolegliwości przez lekarzy. Nadużywanie antybiotyków powoduje, że zarazki stają się odporne na ich stosowanie.

Komentarze

Komentarze