Seks w ciąży – Czy to na pewno bezpieczne? Dowiedz się!

Stan błogosławiony ma to do siebie, że hormony podczas jego trwania strasznie szaleją. Twoje libido może być znikome, albo wręcz przeciwnie – Twój apetyt na seks jest jeszcze większy! Jeśli masz tylko ochotę na seks, to okazuje się ciąża w niczym nie przeszkadza.

Ginekolożka Alyssa Dweck w wywiadzie dla refinery29 opowiedziała o tym, że większość kobiet w pierwszym trymestrze raczej nie ma ochoty na namiętne zbliżenia. Według lekarki to właśnie w drugim trymestrze rośnie apetyt na seks „Ten czas nazywamy często „trymestrem miodowym”, bo kobiety czują się świetnie – są kształtne i zmysłowe. Gdy się sobie podobają, to ich libido często się zwiększa.”. Wraz z rosnącym popędem rosną też zapytania: Czy przystoi? Czy można? Czy to bezpieczne?

Okazuje się, że tak! Oczywiście gdy tylko mamy na niego ochotę i czujemy się komfortowo. Co prawda, lekarka zwraca uwagę na to, że seks może stać się trochę niewygodny ze względu na rosnący brzuch, ale ogólnie przeciwwskazań nie ma. Jeśli zdecydujemy się na tego typu zbliżenia, to powinniśmy po pierwsze zadbać o bezpieczeństwo i komfort. Najlepszą opcją będzie słuchanie naszych ciał i zapewnienie im tego czego się domagają. Nie wygodnie mi w jakiejś pozycji? Trzeba pogłówkować i znaleźć tą odpowiednią.

Oczywiście jeśli nadal mamy wątpliwości, to możemy zapytać się naszego lekarza, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań. Trzeba pamiętać, że dobry seks daje przyjemność, zmniejsza stres i radzi sobie z niepokojem. Dzięki niemu zacieśniamy relację z partnerem i budujemy emocjonalną więź. O tym, że podczas ciąży z tym samopoczuciem może być różnie wie chyba każda kobieta, która jej doświadczyła. W takim momencie naszego życia powinnyśmy szczególnie zadbać o ciała i dusze.

JM

Zobacz też: NIESAMOWITE! Ma zaledwie 10 miesięcy i już TAK rysuje! [WIDEO]

Źródło: refinery29
Źródło zdjęcia: dif

Komentarze

Komentarze