TRWA około 6 sekund i SCHŁADZA nasz MÓZG! Ta naturalna klimatyzacja to…

Ma dobry wpływ na organizm człowieka, bo działa jak naturalna klimatyzacja, która „chłodzi” nasz mózg a trwa zaledwie ok. 6 sekund. Mowa o ziewaniu.

Pierwsze badania dotyczące określenia funkcji ziewania, wskazują że pełni ono funkcję termostatu temperatury ciała. Wykazały także, że częste ziewanie jest ważniejsze latem niż zimą oraz, że osoby pracujące w klimatyzowanych pomieszczeniach ziewają mniej.

Według naukowców jest to też dobra metoda do odstresowania się, bowiem skupiony i poddany stresowi mózg wykorzystuje moment ziewania do chwilowego odcięcia się od świata zewnętrznego, ponieważ w jego trakcie przestajemy słyszeć.

Ten sposób odcięcia się od świata na kilka cennych sekund jest źródłem regeneracji i pogody ducha, którymi trzeba umieć się cieszyć. Ziewnięcie trwa mniej więcej 6 sekund. Przez ten krótki czas mózg staje się bardziej wydolny i ponownie możemy naładować akumulator” – zauważa doktor Frederic Saldman, ceniony francuski dietetyk, kardiolog i specjalista w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

źródło: dziennik.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze