Chcesz się szybciej dobudzić i mieć dobry dzień? Słuchaj rano muzyki!

Nie każdy z nas jest rannym ptaszkiem. Dla wielu osób naturalna pobudka stanowi duży problem, a poranna energia pojawia się dopiero po pierwszej kawie lub lodowatym prysznicu. Czy istnieje sposób, dzięki któremu dobudzimy się szybciej?

Nieznośny dźwięk budzika

Nierzadko uporczywy dźwięk budzika, zamiast rozbudzić, potrafi zniechęcić do szybkiego opuszczenia łóżka. Zbyt głośne i piskliwe dźwięki mogą zepsuć humor od samego rana. Z kolei zbyt cichy dźwięk alarmu może jeszcze bardziej pogłębić w nas uczucie senności. Najlepszy dźwięk alarmu to ten, który zaczyna się spokojnie i stopniowo przechodzi w żywszą melodię. Taki rytm budzika pomaga naturalnie się przebudzić. Nie zawsze jednak jest skuteczny.

źródło: pixabay.com

Poranne słuchanie muzyki i jego pozytywne działanie

Gdy od rana do naszych uszu dochodzi dźwięk muzyki, nasz mózg zaczyna szybciej pracować. Oprócz tego poranne nucenie ulubionych melodii zapewni nam dobre samopoczucie na resztę dnia. Badania wykazały, że poranne słuchanie muzyki pomaga zmniejszyć stres, przez co wpływa zbawiennie na nasze zdrowie psychiczne.
Lista piosenek, które pomogą nam lepiej zacząć dzień.
Badacze przekonują, że piosenki, które pomogą nam lepiej zacząć dzień, muszą budować rytm poprzez stopniowe zwiększanie mocy. Nie mogą być zbyt delikatne i usypiające – wręcz przeciwnie, dźwięk musi być mocny z wyraźnie zaznaczoną linią basu. Po wykonanych badaniach wyznaczono 5 piosenek, które idealnie sprawdzają się o poranku:
1. Coldplay – Viva la Vida
2. Macklemore & Ryan Lewis – Downtown
3. Bill Withers – Lovely Day
4. St. Lucia – Elevate
5. Avicii – Wake me up

Z pozytywnym nastawieniem przez resztę dnia

Naukowcy odkryli, że muzyka nie tylko świetnie pobudza, ale również pomaga w budowaniu pewności siebie i w podejmowaniu właściwych decyzji w ciągu dnia. Poranne nucenie ulubionych utworów sprawia, że przez dzień możemy być bardziej twórczy i kreatywni. Podczas słuchania muzyki o poranku nasz mózg działa intensywniej, dzięki czemu możemy opracować w głowie oryginalne pomysły i wykorzystać je w pracy lub szkole.

Komentarze

Komentarze