Czy masz wystarczające POCZUCIE HUMORU? Przeczytaj, w jaki sposób POCZUCIE HUMORU wpływa na twoje ZDROWIE

Powszechnie wiadomo, że śmiech to zdrowie, ale czy rzeczywiście zdajemy sobie realnie z tego sprawę? Dla zachowania zdrowego umysłu kluczową rolę może odgrywać poczuci humoru.

Zapewne nie raz spotykamy w naszym życiu ludzi bardziej dowcipnych i tych mniej. Ich postawa jest uwarunkowana mniejszym lub większym poczuciem humoru.

Jak się okazuje to właśnie poczucie humoru ma moc, by pokazać, że pewne rzeczy można zobaczyć w różnym kontekście. Jest on również działaniem intelektualnym, a to oznacza, że nieprawidłowe działanie poczucia humoru może w rzeczywistości zmienić zdrowie psychiczne ludzi.

Ponadto według badań naukowych, dobre zarządzanie nastrojem może być bardzo cenne w zapobieganiu lub poprawianiu pewnych zaburzeń psychicznych. Poczucie humoru uczy nas większej pokory oraz mniejszej arogancji, a także dystansu do samego siebie.

 

ZOBACZ TEŻ: Przygotowujesz DZIECIOM POSIŁKI w ten sposób? Sprawdź, czym to grozi

Dzięki takiej postawie przestajemy koncertować się tylko na sobie, ale dostrzegamy to co dzieje się wokół nas. Humor to także otwartość w nawiązywaniu kontaktów i relacji międzyludzkich. Pozwól sobie i innym na to być dowcipnym.

Źródło:pięknoumyslu/pixabay

Komentarze

Komentarze