Czy PIJESZ napoje PROSTO Z PUSZKI? Sprawdź, CZYM TO GROZI!

Prawie każdego dnia zdarza nam się wypić jakiś napój z puszki lub piwo. Czy mamy jednak świadomość co może się na niej kryć?

Puszki z popularnymi napojami w magazaynach w jakich są wcześniej przechowywane, mogą mieć styczność z groźnymi dla zdrowia czynnikami. W hurtowniach roi się od robactwa i roznoszących patogeny gryzoni.

 

Również na sklepowych półkach w czasie rozpakowywania produkty mogą być dotykane brudnymi rękoma przez innych ludzi. Leptospiroza to bardzo ciężka choroba, wywoływana przez krętki leptospira. Źródłem zakażenia jest mocz chorych zwierząt.

 

Zdaniem lekarzy ludzie mogą zarażać się leptospirozą poprzez bezpośredni kontakt z moczem chorych zwierząt lub poprzez skażoną nim wodę, glebę, żywność. Według Centrum Informacyjnego o leptospirozie, istnieje teoretyczne ryzyko zakażenia człowieka moczem szczurów znajdującym się na puszkach lub butelkach.

 

ZOBACZ TEŻ:Jak zwolnić tempo i cieszyć się z drobnych rzeczy? GWIAZDY ODKRYWAJĄ SLOW-LIFE

 

Przed bezpośrednim sięgnięciem po puszkę warto ją umyć pod bieżącą wodą z mydłem. Być może brzmi to absurdalnie, ale tylko wtedy można pozbyć się ewentualnych pasożytów i bakterii, które mogą się na niej znajdować.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabay

Komentarze

Komentarze