Firma Mattel wprowadza NOWĄ BARBIE, która jest… ZOBACZCIE KIM!

Która mała dziewczynka nie marzy o posiadaniu własnej lalki Barbie? Ta kultowa już lalka doczekała się jak dotąd ponad 200 wydań. Barbie była już modelką, astronautką, fotoreporterką, stewardessą a nawet pszczelarką. Niedawno firma poszła o krok dalej, wypuszczając lalki, które są… sędzinami.

Lalka Barbie już od kilku dekad jest jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Prawdziwą ikoną kultury masowej.

Historia Barbie

Pomysłodawczynią Barbie była niejaka Ruth Handler, która stworzyła ją w 1958 na podstawie przeznaczonej dla dorosłych niemieckiej lalki Lilli. Barbie zadebiutowała 9 marca 1959 na targach zabawek w Nowym Jorku, po wykupieniu praw do Lilli przez założone przez Ruth i Elliotta Handlerów przedsiębiorstwo Mattel.

Czytaj też: BARBIE szokuje! Zobacz JAK wyglądają najnowsze LALKI Barbie?! (FOTO)

Barbie jako sędzina

Firma Mattel, która jest odpowiedzialna za lalkę Barbie, ogłosiła w poniedziałek na Twitterze, że wprowadza nową lalkę Barbie – sędzinę. W sieci pojawiło się już zdjęcie przedstawiające zestaw nowych lalek. Lalki występują w długiej czarnej todze i trzymają w dłoniach młotek.

Przedstawiciel firmy Mattel powiedział w wywiadzie dla USA Today, że „firma zainspirowała się stworzeniem tej lalki po tym, jak dowiedziała się, że tylko 33% sędziów w USA to kobiety”.

To fajne, że firma przełamuje bariery i pokazuje małym dziewczynkom, że mogą być kim tylko chcą, kiedy dorosną.

Źródło: USA Today

Zdjęcie: Twitter

Komentarze

Komentarze