Jedzenie dla dzieci w Bielsku Białej od Smart Catering

Jako Smart Catering staramy się tworzyć smaczne i zdrowe pożywienie dla dzieci w każdym wieku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każde z nich może jeść wszystko, dlatego też dostosowujemy nasze przepisy i menu do różnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się zarówno posiłki mięsne, jak i wegetariańskie. To jednak nie wszystko! Wiemy, jak ważne dziś jest używanie mleka bez laktozy. Dzięki temu nasze jedzenie jest wyjątkowe nawet dla osób nietolerujących laktozy.

                Jedzenie dla dzieci Bielsko-Biała

W naszej bogatej ofercie znajduje się przede wszystkim jedzenie przygotowywane z myślą o najmłodszych. Dobierając świeże, lokalne i jednocześnie zawsze sprawdzane przez nas składniki pokazujemy, że naprawdę nam zależy. Nasz zespół pracuje w kuchni, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Dzięki doświadczeniu naszych pracowników tworzymy wartościowe, bezpieczne i smaczne jedzenie dla dzieci. Bielsko Biała jest jednym z miast na południu Polski, w którym każdego dnia dostarczamy smaczne posiłki do placówek szkolnych i przedszkolnych.

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby cierpią na alergię lub nie tolerują niektórych składników. Dlatego też przy każdym naszym menu wypisujemy listę alergenów, które znajdują się w przygotowanych przez nas posiłkach. Staramy się wykluczać składniki, które mogą nie służyć konsumentowi, a w sytuacji, gdy nie jest to możliwe, informujemy go o tym. Jak wspomnieliśmy wyżej, oferujemy posiłki mięsne, ale nie tylko. Klient o preferencjach wegetariańskich również znajdzie u nas coś dla siebie. Co istotne, zwracamy uwagę także na osoby, które nie tolerują laktozy.

                Mleko bez laktozy, co to znaczy?

Pod tym pojęciem kryje się mleko o zbliżone smakiem  i wartościami odżywczymi do regularnego mleka. Jest nieco słodsze, a wynika to z obecności laktazy w jego składzie. Laktaza to enzym rozkładający laktozę w mleku. Dzięki niej trudna do strawienia przez nasz organizm laktoza, czyli cukier złożony, rozkładana jest na cukry proste. Stąd  mleko jest słodsze w smaku.

Warto wiedzieć, że naturalna w organizmie ludzkim laktaza, występuje jedynie w jelicie cienkim najmłodszych i niedługo po urodzeniu zaczyna zanikać. Między 2 a 12 rokiem życia człowieka zanika całkowicie, co oznacza, że już większość nastolatków nie trawi laktozy w prawidłowy sposób. U wielu osób powoduje to kłopotliwą nietolerancję mleka, która objawia się między innymi bólami brzucha.

Istotne, by pamiętać, że oferowane przez nas mleko bez laktozy nie jest przeznaczone dla osób nietolerujących nabiału. Mleko to nabiał, bez względu na to, czy ma laktozę, czy też nie. Osoby z alergią na nabiał nie mogą spożywać żadnego z nich.

To tylko jeden z przykładów naszych działań mających na celu wsparcie organizmów naszych klientów. Zawsze stawiamy na zdrowie. Chętnie odpowiadamy na pytania i wątpliwości, a nasz system nas w tym wspiera. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty już dziś, mając na uwadze, że po wypełnieniu ankiety zaproponujemy menu, które później można modyfikować.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze