Kobieta posmarowała się balsamem. Po chwili zapaliła się i zmarła

W Wielkiej Brytanii rozegrał się ostatnio prawdziwy dramat. Pewna wiekowa mieszkanka Londynu zapaliła się i zmarła w wyniku działania łatwopalnego balsamu do ciała. O sprawie poinformował portal Hampshire.live.

Użyła zmiękczającego kremu

83-letnia Yvonne Webb rozprowadziła na ciele krem ​​zmiękczający do skóry suchej i podrażnionej. Następnie próbowała zapalić świecę i przypadkowo podpaliła się. Sąsiedzi ugasili pożar i zabrali Webb do szpitala, gdzie kobieta zmarła.

„Pani Webb zastosowała krem ​​zmiękczający, który jest szeroko stosowany w leczeniu suchych i swędzących chorób skóry, takich jak egzema lub łuszczyca. Następnie spróbowała zapalić świecę przy pomocy swojej kuchenki gazowej w swoim domu w północnym Londynie. Po chwili kobieta wybiegła na ulicę cała w płomieniach. Niestety nie udało się jej uratować” – mówi rzecznik lokalnej policji.

Czytaj też: Miała przed ślubem wypadek. Po wybudzeniu ze śpiączki NIE POZNAŁA narzeczonego!

Jak do tego doszło?

Syn zmarłej, Ben chce ostrzec wszystkich przed niebezpieczeństwami związanymi z emolientami.

„Nie jesteśmy pewni, co dokładnie się stało, ale ona uciekła na ulicę, na której zajęli się nią sąsiedzi. Byłem w domu z synem, kiedy wezwano mnie do jej domu. Kiedy przyjechaliśmy, było jasne, że sytuacja jest bardzo poważna, a ona była już w karetce. Pojechałem z nią do szpitala. Cieszę się, że to zrobiłem, bo to był ostatni raz, kiedy z nią rozmawiałem” – powiedział pogrążony w żałobie syn 83-latki.

„Niestety, moja mama zaczęła cierpieć na demencję i z pewnością nie rozumiała zagrożeń związanych z kremami zmiękczającymi. Ja też byłem wcześniej tego zupełnie nieświadomy. Jej śmierć była przerażająca i niepotrzebna” – dodał.

London Fire and Rescue Service potwierdziło, że takie kosmetyki zawierają parafinę, olej i naturalne oleje – składniki, które są łatwopalne. Przedstawiciele wydziału wyjaśnili, że w ciągu ostatnich trzech lat 16 mieszkańców Londynu zginęło w pożarze spowodowanym zapłonem kremu do ciała.

Należy unikać ognia

Strażak Paul Jennings podkreślił, że stosując środek nawilżający należy bezwzględnie unikać ognia. Szczególnie dotyczy to osób starszych, które mogą zasnąć z zapalonym papierosem lub świecą i wzniecić w domu pożar.

Źródło: Hampshire.live

Zdjęcie: Hampshire.live

 

Komentarze

Komentarze