Kultura afrykańska natchnęła Klaudię El Dursi! Zobacz co zrobiła!

Klaudia El Dursi, prezenterka popularnego programu Hotel Paradise, kręconego na Zanzibarze lubi chwalić się swoim wyglądem. Co prawda nie ma nic do ukrycia, bo piękne ciało i wyjątkowa uroda są naprawdę jej dużym atutem. W ostatnich dniach zdecydowała się na dość radykalną zmianę, którą mogliśmy podziwiać w jej ostatnim poście na portalu społecznościowym.

Klaudia El Dursi na swoim Instagramie pod dodanym zdjęciem napisała, że została natchniona kulturą afrykańską i tym samym zrobiła sobie na całej głowie bardzo odważną fryzurę. Postawiła bowiem na niezbyt popularne w naszej kulturze warkoczyki. Klaudia El Dursi z oceną pochodzenia warkoczyków nie pomyliła się, bo okazuje się, że fryzurę tę zapoczątkowały plemiona afrykańskie . Plemiona afrykańskie robiły to w celu zapewnienia sobie wygody. Afrykańczycy mają bowiem gęste i bujne włosy, które znacznie utrudniały im życie w upalnym klimacie, jaki panuje na tym gorącym kontynencie. Warkoczyki miały ich przed tym ochronić. Pierwotnie warkoczyki afrykańskie ułatwiały przepływ powietrza przy skórze głowy, w związku z czym pomagały tubylcom przeżyć wielkie upały.

Podejrzewamy jednak, że Klaudia nie stawiała na dobrą wentylację głowy, a na zwrócenie na siebie uwagi oryginalną fryzurą, co niewątpliwie się jej udało. Wywołała burzę wśród followersów, którzy wyrażali swoje zdanie pod postem prezenterki. Prawdą jednak jest, że fryzura podzieliła zdania obserwujących. Część z nich wyraziła aprobatę chwaląc Klaudię: „Super”, „Tobie wszystko pasuje”, „Kochana ładnemu we wszystkim ładnie”. Z kolei inni pisali: „Nie, jak mój mop w szafie”, „Postarzają cię”, „Trochę jak dywan”.

A Wy co myślicie na ten temat? Pasują Klaudii takie włosy? W którym obozie jesteście: za czy przeciw?

Źrodło: Instagram https://www.instagram.com/klaudia_el_dursi/

Komentarze

Komentarze