Kupujesz dziecku TE PRODUKTY? Uważaj, ZABURZAJĄ prawidłowy rozwój i powodują wadę wymowy!

Czy butelki zakończone tzw. korkiem niekapkiem mogą być groźne dla twojego dziecka? Okazuje się, że jak najbardziej. Mogą one zaburzać prawidłowy rozwój twojego dziecka i umiejętności połykania.

Korki niekapki, kubki niekapki innego rodzaju butelki, które mają dziubek

Wszystkie powyższe produkty służące do picia są szkodliwe dla twojego dziecka! Jeśli twoja pociecha uczy się dopiero poprawnego mówienia, ma mniej niż 7 lat – nie kupuj jej napojów, które zakończone są takimi korkami czy też dziubkami.

Butelki z dzióbkiem i kubki niekapki, mogą przyczyniać się do powstawania zgryzu otwartego, którego konsekwencją są zaburzenia artykulacyjne w postaci międzyzębowej realizacji głosek.

Kiedy twoje dziecko pije napój z tego typu butelki jego mięśnie warg, języka oraz policzków nie pracują należycie! To może spowodować problemy z obniżonym napięciem mięśniowym.

Dzieci pijące z butelek zakończonych „korkami niekapkami” nie rozwija się w sposób prawidłowy, ponieważ nie uczy się nowych umiejętności np. połykania w taki sposób jak osoby dorosłe!

Zobacz również: Nastolatki wrzuciły na Snapchat filmik z wycieczki. Nie wiedziały, że nagrywają swojego mordercę!

Poza tym, uznaje się, że używanie kubka niekapka sprzyja również powstawaniu próchnicy u dzieci, gdyż częściej podaje się w nim jednak słodkie napoje. Natomiast trening picia ze zwykłego kubka, to trening mięśni potrzebnych do artykulacji – aby napić się z kubka otwartego, dziecko musi uruchomić wargi, język, poczuć wnętrze jamy ustnej z przelewającym się w niej płynem.- tłumaczy specjalistka i logopeda, Katarzyna Paradowska

Zobacz też: Bijesz swoje DZIECKO? UWAŻAJ! Nawet zwykły KLAPS może ZŁAMAĆ jego ŻYCIE!

Źródło: Klinika Logopedyczna, instalogopeda.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

 

Komentarze

Komentarze