Marihuana może powodować TĘ tajemniczą chorobę! Zobacz jaką!

Ludzie w regionach, w których marihuana jest już legalna,  mogą chcieć się zatrzymać i zastanowić, zanim zaczną się nią „rozkoszować”!

Intensywne palenie marihuany wiąże się z rzadkimi, przewlekłymi wymiotami. Syndrom niewydolności kannabinoidowej – który powoduje silny ból brzucha i gwałtowne wymioty – staje się coraz bardziej zauważalny na amerykańskich oddziałach ratunkowych.

Im więcej państw zalegalizuje ten narkotyk, tym mniej czasu pozostaje lekarzom, którzy  podobno dopiero zaczynają rozumieć stan, dla którego nie mają ani testu diagnostycznego ani leczenia poza poradą „rzuć palenie”.

Charlfonte LeNee Queen tak opowiedziała o swoim strasznym doświadczeniu z syndromem:

„Krzyczałam do utraty tchu, do śmierci. Krzyczałam na moją mamę, która nie żyje od 20 lat, mentalnie nie zdając sobie sprawy, że nie może przyjść do mnie.”

Dr Roneet Lev powiedział NBC, że jest co najmniej jeden pacjent dziennie przedstawiający ten stan w szpitalu w San Diego, w którym pracuje.

Powiedział, że opisany stan jest teraz tak powszechny, że pracownicy wymyślili dla niego nowy termin:

„Scromiting”.

„Scromiting” to połączenie „krzyków” i „wymiotów”.

Jednak zespół ten pozostaje wciąż za rzadki, wpływając jedynie na niewielki odsetek spójnych użytkowników marihuany.

Choć przyczyna scromitingu pozostaje niejasna, dr Kennon Heard, profesor z University of Colorado School of Medicine, powiedział:

„Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że u osób stosujących marihuanę, w dużych dawkach można zaobserwować zmiany receptorów w organizmie. A receptory pod wpływem marihuanyw jakiś sposób ulegają rozregulowaniu i zaczynają powodować ból.”

DB

Źródło: Medical Daily  NPR

Foto: PEDRO PARDO / AFP / GETTY IMAGES

Komentarze

Komentarze