NASA opracowała… naszyjnik antykoronawirusowy. Jak to działa?

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA przedstawiła wyjątkowy projekt – naszyjnik antykorawirusowy, który wibruje za każdym razem, gdy jego właściciel próbuje dotknąć swojej twarzy. Medyczna biżuteria została wydrukowana na drukarce 3D.

Biżuteria do walki z koronawirusem

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA wpadła ostatnio na ciekawy pomysł i opracowała specjalny naszyjnik antykoronawirusowy.

Jak to działa?

Za pomocą czujnika podczerwieni urządzenie wykrywa dłoń, która znajduje się zbyt blisko twarzy. Gdy tylko pojawi się ruch, w naszyjniku uruchamia się wibracja. Programiści NASA wpadli na ten pomysł, aby zahamować drogę rozprzestrzeniania się COVID-19 do organizmu przez oczy, nos i usta.

Czytaj też: Jak PRAWIDŁOWO stosować środki antyseptyczne? Uważaj na…

naszyjnik
Cnet

Czy naszyjnik ten może zastąpić maskę?

NASA wyjaśniła, że ​​nie należy używać tego naszyjnika zamiast maski i innego sprzętu ochrony osobistej przed koronawirusem, tylko w połączeniu z nimi. Twórcy pomysłu zapewnili również, że już wkrótce zamierzają wypuścić model w kilku innych kolorach.

„Celem naszyjnika PULSE jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, który może zostać przeniesiony, jeśli dana osoba dotknie zainfekowanej powierzchni ręką, a następnie dotknie oczu, nosa lub ust. Ta koncepcja jest odpowiedzią na to, jak często występuje kontakt dłoni z twarzą w ciągu dnia, podświadome zachowanie, które można przeoczyć i które jest zarazem trudne do skorygowania” – powiedzieli naukowcy z Jet Propulsion Laboratory, którzy stoją za pomysłem.

Źródło: Cnet.com

Zdjęcia: Cnet.com

Komentarze

Komentarze