Oto jak pielęgnować skórę w czasie ciąży, by nie mieć …

Trądzik, suchość i swędzenie skóry oraz niezwykły wzrost włosów są częstymi zmianami, które kobiety doświadczają w czasie ciąży. W tym okresie poziomy niektórych hormonów zmieniają się, co może wpływać na wygląd skóry. Wiele z tych zmian nie jest powodem do zmartwień i często powraca do normy po urodzeniu, kiedy poziom hormonów ponownie się równoważy.

#Zmiany skórne podczas ciąży

Wiele kobiet opisywanych jest jako mające „zdrowy” blask podczas ciąży. Ten „blask” jest spowodowany zwiększonym krążeniem krwi i zatrzymywaniem wody. Niestety, nie jest to jedyna zmiana skórna, której mogą doświadczyć kobiety. Inne typowe zmiany obejmują:

Sucha skóra : u niektórych kobiet zmiany hormonalne mogą zmniejszyć ilość oleju wytwarzanego przez skórę. Może to prowadzić do niejednolitych obszarów suchości skóry, zwłaszcza na twarzy. Ważne jest, aby ciało było dobrze nawilżone. Staraj się unikać zbyt częstego mycia skóry i używaj letniej wody zamiast gorącej.

Ostuda : to jest pojawienie się brązowawych lub żółtawych plam na twarzy. Ostuda jest spowodowana fluktuacjami w hormonach progesteronu i estrogenu i może ulec pogorszeniu w wyniku ekspozycji na światło słoneczne. Ważne jest, aby nosić krem ​​przeciwsłoneczny, aby zmniejszyć pojawienie się ostudy. Wszelkie zmiany powinny powrócić do normy po ciąży.

Trądzik : jeśli mam tendencje do skóry tłustej, może się zdarzyć, że będziesz cierpiała na trądzik w czasie ciąży. Wynika to z obecności hormonów zwanych androgenami, które mogą powodować, że organizm produkuje więcej sebum. Wybierz beztłuszczowy balsam i upewnij się, że usuwasz cały makijaż przed snem.

Rozstępy : Te różowe / fioletowe smugi są niezwykle częste w czasie ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży. Występują, gdy podstawowe warstwy skóry są gwałtownie rozciągnięte. Aby zmniejszyć nasilenie rozstępów, skóra powinna być dobrze nawilżona przez cały okres ciąży.

Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć te zmiany – używaj kremów przeciwsłonecznych codziennie z minimalnym SPF15, ograniczaj mycie twarzy do dwóch razy dziennie, aby zapobiec wysychaniu skóry, i używaj delikatnych, bezzapachowych środków myjących i nawilżających.

 

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Komentarze

Komentarze