POMOCY! Co robić przy migrenach w ciąży

W czasie ciąży, wcześniej czy później, bóle głowy są bardzo częstym zjawiskiem. Jeśli jesteś przyzwyczajona do tego, że możesz korzystać z dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych, może to być kolejne trudne wyzwanie podczas ciąży. Bóle głowy są na ogół najgorsze podczas pierwszego i trzeciego trymestru i mają różne przyczyny na każdym etapie.
Przyczyny pierwszego trymestru. Bóle głowy w tym okresie najprawdopodobniej powodują zmiany hormonalne związane z ciążą. Ponadto, znacznie częściej cierpisz na brak snu, odwodnienie (zwłaszcza jeśli masz umiarkowane lub ciężkie poranne mdłości), niski poziom cukru we krwi i stres przed porodem.

 

Przyczyny trzeciego trymestru.

W trzecim trymestrze ciąży bóle głowy związane z ciążą są bardziej prawdopodobne w związku z faktycznym zużyciem ciała. Gdy Twoje dziecko rośnie, przyjmujesz dużo płynów, a dziecko zaczyna układać się coraz niżej. Twoja postawa ciała może ulec zmianie. Końcowy okres ciąży wiąże się także ze zmęczeniem oczu z powodu niewielkich zmian widzenia. Ciało również zaczyna zwiększać objętość krwi przygotowując się do porodu. To może powodować bóle głowy związane z wysokim ciśnieniem krwi.

Ciążowe leczenie bólu głowy.

Amerykańskie Stowarzyszenie Ciąża radzi: „W czasie ciąży spróbuj złagodzić swój ból głowy w sposób naturalny, oczywiście jeśli to możliwe”. Podczas gdy lekarz może polecić Ci paracetamol, sprawdź alternatywne możliwości. Pomocne są gorące i zimne okłady na skronie, angażowanie się w relaksujące zajęcia, picie więcej wody, unikanie ekstremalnych zmian temperatury. Pamiętaj, aby spożywać zalecaną ilość świeżych owoców każdego dnia – jest to nie tylko dobre dla Ciebie i Twojego dziecka, ale owoce zawierają elektrolity, które są również istotną częścią zapobiegania odwodnieniu.

DB
Źródło: SpryLiving.com

Komentarze

Komentarze