SZOKUJĄCE odkrycie nt. łuskowców, które wywołały koronawirusa. Są GENETYCZNIE…

​Zespół światowych naukowców odkrył bardzo ciekawą informację na temat łuskowców, czyli stworzeń, które są odpowiedzialne za przeniesienie koronawirusa z nietoperzy na ludzi. Okazuje się, że stworzenia te są…

Są genetycznie…

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu odkryli, że łuskowce, które mogą przenosić koronawirusy, są chronione przed infekcją. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ stworzenia te nie mają dwóch określonych genów. Światkowi badacze sugerują, że to właśnie łuskowce mogły być organizmami pośrednimi, które umożliwiły koronawirusom przedostanie się z nietoperzy na ludzi. Mimo to, same są chronione przed koronawirusem.

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

łuskowców
Pixabay

Przyjrzeli się ich genom

Naukowcy bardzo szczegółowo przyjrzeli się sekwencji genomu łuskowców i porównali ją z innymi ssakami (w tym ludźmi, psami i kotami). W toku badań wykazano, że łuskowcom brakuje dwóch kluczowych genów, które wyzwalają charakterystyczną odpowiedź immunologiczną. Dzięki temu łuskowce przechodzą koronawirusa bez szwanku.

„Nasza praca pokazuje, że łuskowce przetrwały miliony lat ewolucji bez rodzaju odpowiedzi immunologicznej, która jest stosowana przez wszystkie inne ssaki. Dalsze badania nad tymi zwierzętami ujawnią, w jaki sposób udaje się im przetrwać infekcje wirusowe, a to może pomóc w opracowaniu nowych strategii leczenia ludzi cierpiących na COVID-19” – powiedział doktor Leopold Eckhart, współautor badań.

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

Źródło: Interia

Zdjęcia: WIKI, Pixabay

Komentarze

Komentarze