Te pokarmy SZKODZĄ TWOIM NERKOM! Zobacz listę niezdrowych produktów!

Jeśli chcesz zapewnić sobie dobre samopoczucie i doskonały stan zdrowia, koniecznie przeczytaj ten wpis. W dzisiejszym artykule omówimy produkty, które szkodzą twoim nerkom! Zobacz listę niezdrowych produktów.

Alkohol

Alkohol jest w zasadzie toksyną, którą nerki muszą przefiltrować. Umiarkowane picie nie wpływa w znacznym stopniu na nasze zdrowie, jednak nadmiar trunków procentowych może być dla nerek poważnym obciążeniem. Częste sięganie po kieliszek faktycznie zmienia funkcję nerek, podobnie jak funkcje mózgu. Alkohol odwadnia nasz organizm, a przecież woda ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania nerek, jak również każdej pojedynczej komórki w naszym ciele.

Sól 

Spożywanie soli w nadmiarze doprowadzić do problemów zdrowotnych, np. nadciśnienia, chorób serca, czy problemów z nerkami. Sól spożywana w dużych ilościach, może stać się przyczyną otyłości, ponieważ skutecznie zatrzymuje ona wodę w organizmie.

Kawa

Picie zbyt dużej ilości kawy może doprowadzić do choroby nerek (np. kamicy nerkowej z powodu odwodnienia). Jeśli sięgasz po 2 kawy dziennie i pijesz w międzyczasie sporą ilość wody mineralnej, nie musisz się obawiać. Nie obciążaj jednak dodatkowo organizmu napojami gazowanymi czy energetycznymi! To bardzo ważne, jeśli chcesz dbać o stan swoich nerek. 

Napoje energetyczne

Ich wpływ na organizm jest bardzo negatywny. Z jednej strony pobudzają, a z drugiej odwadniają nasze ciało. Picie nadmiernej ilości energetyków może skutkować chorobami nerek! Napojów energetycznych pod żadnym pozorem nie powinny spożywać kobiety w ciąży, dzieci oraz kobiety karmiące. Picie napojów energetycznych może się również okazać niebezpieczne dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem. Specyfiki mogą wywołać uzależnienie od kofeiny. Wywołują także: nadmierne pobudzenie, drżenie rąk, dolegliwości żołądkowe, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, drgawki, bezsenność, a nawet zawał serca, wahania nastroju.

Źródło zdjęcia: Youtube

Zobacz też: Podczas egzotycznych wakacji ugryzł JĄ BEZPAŃSKI KOT! Finał tej historii jest przerażający

Komentarze

Komentarze