TE PRODUKTY SPOŻYWCZE NISZCZĄ TWOJE CIAŁO! Wyłącz je ze swojej diety!

Niektóre produkty spożywcze mogą destrukcyjnie wpływać na funkcjonowanie organizmu. Okazuje się, że sięgamy po nie dosyć często. Poniżej prezentujemy kilka popularnych napojów oraz przekąsek, których lepiej unikać!

Popcorn z mikrofalówki

Naukowcy są zgodni co do tego, że może on mieć działanie rakotwórcze. Po pierwsze, aromat „masła” często zawiera toksyczny diacetyl.

Papierowe torby, w których przygotowuje się popcorn są pokryte substancją chemiczną o nazwie PFOA. Na koniec ważna informacja, która powinna dać wam do myślenia. Około 93% hodowanej w Stanach Zjednoczonych kukurydzy, jest zmodyfikowana genetycznie.

Alkohol

Głównym składnikiem alkoholu jest etanol, który to działa szkodliwie wręcz wyniszczająco na cały nasz organizm. Nadmiernie spożywanie tego napoju może powodować uszkodzenie serca, nerek, wątroby, żołądka, może doprowadzić do wylewu, zawału a nawet do śmierci.

Kawa z mlekiem

Zawarte w kawie kwasy reagują na białko mleka utrudniając trawienie. Po wypiciu kubka kawy z mlekiem spożyte pokarmy zalegają w żołądku. Nie musimy chyba dodawać, że dodawanie mleka do popularnego czarnego napoju sprawia, że staje się on bardziej kaloryczny?
Zamiast pić o poranku kubek kawy z mlekiem, lepiej wybierz kubek wody mineralnej z dodatkiem cytryny i świeżej mięty.

Białe pieczywo

Dlaczego warto porzucić białe pieczywo na rzecz tego ciemnego, razowego? Otóż, białe pieczywo jest niebywale kaloryczne. Jedząc je, tyjemy w zastraszającym tempie. Dodatkowo, zawiera ogromne ilości glutenu – który jest składnikiem niebezpiecznym dla chorujących na celiakię.

Źródło: kobieceporady.pl

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Aż 77% POLAKÓW spożywa je KILKA razy w TYGODNIU – Czy ZIEMNIAKI są ZDROWE?

Komentarze

Komentarze