Uciec przez zimą – jakie kierunki wypraw warto wybrać na zimowe ferie?

Niskie temperatury i brak słońca – oto główne powody planowania zimowych ferii w ciepłych krajach. Na jakie kierunki zimowych podróży najchętniej stawiają polscy turyści?

Turcja

Wypoczynek w Turcji cieszy się wielkim zainteresowaniem o każdej porze roku – również w okresie zimowym. W takich kurortach, jak Side, Bodrum czy Alanya, beztroskim wypoczynkiem na plaży można się cieszyć przez cały rok. Turcja zachwyca i tych turystów, którzy wolą spędzać czas wśród cennych zabytków. Dla takich osób nie lada gratką staje się wizyta w Kapadocji lub w Efezie – jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w tej części świata. Wycieczki po Turcji są też okazją do zwiedzenia Stambułu – pełnego kontrastów miasta, które swymi zabytkami może oczarować każdego.

Egipt

Wczasy w Egipcie to kolejna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić zimowe ferie na plaży lub wśród cennych zabytków. Wycieczki po tym kraju są świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat faraonów oraz zobaczenia tak znanych budowli, jak piramidy w Gizie czy świątynie w Karnaku. Zimowe wczasy w Egipcie są też okazją do poznawania podwodnych skarbów Morza Czerwonego lub wędrowania po zboczach Góry Synaj. Możliwości jest sporo, zatem każdy miłośnik podróży znajdzie tu taka ofertę wypoczynku, która pozwoli mu spędzić wolny czas zgodnie ze swoimi preferencjami.

 

Egipt – fot. depositphotos.com/pl

Tunezja

Pięknymi plażami i modnymi kurortami kusi też Tunezja, na terenie której wczasy w przyjemnej atmosferze można spędzić o każdej porze roku. Tunezja to pełen zabytków Tunis oraz Susa – znany ośrodek turystyczny, a jednocześnie ciekawy cel wycieczki dla każdego miłośnika zabytków. Tutejsza starówka, wpisana na listę UNESCO, zachwyci każdego, pobodnie jak malownicza okolica. Wczasy w Tunezji są też okazją do zapoznania się z pustynnymi atrakcjami i zobaczenia tradycyjnej oazy. Efekt? Można tu miło i przyjemnie spędzić czas, łącząc zwiedzanie z relaksem nad morzem.

Malta

Malta kusi i pięknym wybrzeżem, i korzystnym klimatem. A że nie brak tu ciekawych zabytków, wypoczynek na jej terenie jest bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem. Otoczona wodami Morza Śródziemnego, Malta zachwyca nas tak pięknymi miastami, jak Valetta czy Mdina. Nie brak tu również pięknych miejsc do plażowania, w gronie których wyróżniają się: Golden Bay i Ghajn Tuffieha. Wczasy na Malcie warto połączyć z wycieczką na pobliską wyspę Gozo, która również zachwyca swoją linią brzegową i cennymi zabytkami.

Cypr

Tym, którzy zimowe ferie chcą spędzić wśród cennych zabytków, a jednocześnie cieszyć się beztroską zabawą na plaży, znane biura podróży chętnie proponują wczasy na Cyprze. Wyspa Afrodyty to modne kurorty oraz tak ważne stanowiska archeologiczne, jak Kition. To również pełna skarbów Nikozja oraz Monastyr Kykkos – miejsce niezwykle ważne dla odwiedzających Cypr wyznawców prawosławia. Wszystkie te atrakcje zachwycają malowniczą okolicą, dzięki czemu każda historyczna wycieczka po wyspie stanie się wyjątkową przygodą.

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie, znane też jako Kraina Wiecznej Wiosny, to jedno z ulubionych miejsc dla tych, którzy chcą uciec przed polską zimą. Bez względu na to, czy postawimy na popularną Teneryfę, czy wybierzemy się na kameralną La Palmę, spędzimy w tej części świata czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Wulkaniczna sceneria, piękne plaże i kolonialne miasteczka – takie atrakcje sprawią, że wczasy w słynnej krainie wiecznej wiosny będą dla wielu z nas idealnym sposobem na przetrwanie trudnych miesięcy zimowych.

 

Kto nie chce spędzić zimowych ferii na stoku, ten może wybrać się do ciepłych krajów. Kierunków, na które można postawić, jest sporo, a wśród licznych ofert biur podróży każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Wszystkie wymienione kierunki na ferie zimowe oferuje m.in. ITAKA.

 

Wyspy Kanaryjskie – fot. depositphotos.com/pl

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze