Udostępniła to zdjęcie, by OSTRZEC innych rodziców. Mogło dojść do TRAGEDII

Heather Fricke to świeżo upieczona mama. Pod koniec ubiegłego roku przyszedł na świat jej syn. Pewnego dnia doszło do zdarzenia, którego skutki mogły być tragiczne. Dziś kobieta przestrzega innych rodziców.

Palce stóp owinięte włosami
Niedawno Heather Fricke udostępniła zdjęcie, które przedstawia stopę jej synka. Jest ona opuchnięta, a palce są uszkodzone.

Co się wydarzyło? Kiedy ojciec chłopca zakładał mu skarpetki, zauważył, że jego paluszki stóp są zasinione. Przyjrzał się im uważnie i z zaskoczeniem stwierdził, że są one owinięte włosami Heather. Chociaż rodzice wspólnie próbowali je usunąć, nie udało im się to. Zabrali więc dziecko do lekarza.

W szpitalu dowiedzieli się, że gdyby zwlekali z wizytą włosy mogły odciąć dopływ krwi do palców stopy chłopca. Wówczas konieczna byłaby amputacja tych części ciała. Co ciekawe, lekarz stwierdził, że często ma do czynienia z podobnymi przypadkami.

Na szczęście rodzice zareagowali na czas i palce udało się ocalić. Konieczny był jednak zabieg w szpitalu, który trwał godzinę. Dziś chłopiec czuje się dobrze.

Post ku przestrodze
Heather postanowiła podzielić się wydarzeniem z życia prywatnego w mediach społecznościowych. Zrobiła to, aby ostrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie czyha na ich dzieci.

Kobieta zaleca, aby uważnie i systematycznie sprawdzali każdy element ich ciała. Warto też, przed założeniem dziecku skarpetek, wywinąć je na drugą stronę i sprawdzić, czy nie ma w nich włosów i nitek.

Gepostet von Heather Fricke am Montag, 25. Dezember 2017

Na jej post, opublikowany na Facebooku, zareagowały dziesiątki tysięcy internautów. Niektórzy z nich przyznali, że w ich rodzinach doszło do podobnej sytuacji. Inni przyznali, że słyszą o niej po raz pierwszy.

Sądzę, że większość z nas nie myśli o włosach jako o czymś niebezpiecznym. Dziękuję, że podzieliłaś się z nami tą informacją – napisała jedna z internautek.

Czy spotkaliście się z podobnym zdarzeniem wśród bliskich Wam osób i ich rodzin?

Źródło: mirror.co.uk
Źródło zdjęcia: Facebook / @Heather Gricke

Komentarze

Komentarze