3-letni chłopiec uratował rówieśnika tonącego w basenie! Jak tego dokonał?

Trzyletni chłopiec z Brazylii uratował swojego najlepszego przyjaciela, który zaczął tonąć w basenie – pisze Daily Mail.

Zaczął tonąć w basenie

Incydent miał miejsce na początku sierpnia w mieście Itaperuna, na północ od Rio de Janeiro, na farmie. Jeden z chłopców niezauważony przez matkę wymknął się z domu i skierował się do basenu. Zgodnie z nagraniami z kamer przemysłowych, dziecko próbowało wyciągnąć z basenu nadmuchiwane koło do pływania, kiedy niespodziewanie wpadło do wody. Na szczęście jego przyjaciel Arthur był w pobliżu. Chłopiec najpierw rozejrzał się w poszukiwaniu dorosłych. Widząc, że w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc, wyciągnął rękę do przyjaciela i nie bez wysiłku pomógł mu wyjść z basenu.

Czytaj też: Sara Boruc wstawiła do sieci zmysłowe zdjęcie z basenu! Jest na nim…

Nagrodzili małego bohatera

O zdarzeniu na swojej stronie na Facebooku napisała mama Arthura, Poliana Console de Oliveira. Kobieta zauważyła, że ​​ta historia powinna być ostrzeżeniem dla osób, które mają małe dzieci i mają przy domu basen. Incydent zwrócił uwagę miejscowej policji, która nagrodziła małego bohatera. Za uratowanie przyjaciela Arthur otrzymał certyfikat i pamiątkę.

Uratowały babcię

Wcześniej w Australii dzieci uratowały babcię przed śmiercią i otrzymały nagrodę. Starsza kobieta poczuła, że ma sparaliżowaną szyję. Jej wnuk i dwóch jego przyjaciół wezwało karetkę. W szpitalu zdiagnozowano u niej guza mózgu wielkości piłki tenisowej. Tydzień później guz został bezpiecznie usunięty i kobieta wróciła do zdrowia.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze