3 niespotykane objawy CHOROBY u dziecka! NIE BAGATELIZUJ ICH

Oto 3 niespotykane objawy choroby u dziecka, których nie możesz bagatelizować! Polacy notorycznie lekceważą wiele dolegliwości, tłumacząc się tym, że z pewnością nie są one poważne. Jeśli jesteś rodzicem, powinieneś zdać sobie sprawę, że są pewne objawy, których pod żadnym pozorem nie powinno się bagatelizować.  

MAJACZENIE

Majaczenie u dziecka może wystąpić wówczas, gdy traci ono świadomość i kontakt z otaczającym go światem. Przyczyn majaczenia może być wiele, zawsze powinniśmy podchodzić do tego problemu poważnie, w innym wypadku może się on okazać tragiczny w skutkach. Majaczenie często towarzyszy wysokiej gorączce, wymiotom, ciężkim infekcjom, a także chorobie zwanej mocznicą.

ULEWANIE

Ulewanie u noworodka karmionego piersią i u nieco starszych dzieci, to rzecz normalna. W przeciwieństwie do wymiotów, ulewanie odbywa się wolniej, pod mniejszym ciśnieniem. To bardzo ważna informacja, aby rodzic mógł prawidłowo zdiagnozować to, co dzieje się z jego pociechą.

Koniecznie zaprowadź dziecko do specjalisty wtedy, gdy ulewaniom towarzyszą zaburzenia rozwoju, objawy niedożywienia (twoja pociecha bardzo powoli przybiera na wadze), maluszek jest nadpobudliwy, cierpi z powodu nawracających epizodów świszczącego oddechu albo w treści wymiotnej pojawia się żółć lub krew.

AGRESJA U DZIECKA

Nadmierna agresja u dziecka może być przyczyną psychopatii. Zaburzenia typu aspołecznego rozpoznać można jedynie wtedy, gdy u osoby badanej w młodym wieku pojawiły się zaburzenia zachowania. Zachowania takie mogą obejmować uporczywe kłamstwa , ucieczki z domu, kradzieże, wagary, wczesne pożycie seksualne, znęcanie się
nad rówieśnikami i zwierzętami, nadużywanie alkoholu i używanie narkotyków oraz wiele innych.
Należy tu jednak podkreślić, że nie wszystkie zaburzenia zachowania u dzieci zakończa się zaburzeniami osobowości. Czasem bywa tak, że w okresie dorastania , na skutek trudnej sytuacji w rodzinie czy szkole, dzieci prezentują złe zachowania, które w pewnym momencie podlegają korekcji. Nigdy nie lekceważmy tego typu zachowań u naszego dziecka, może to bowiem doprowadzić do prawdziwych tragedii.

Źródło: brok.edu.pl, enfamil.pl

Zobacz też: Czy Twoje dziecko jest uzależnione od gier video? Zwróć uwagę na…

 

Komentarze

Komentarze