7 sposobów by uszczęśliwić psa w domu!

Spraw, by Twój dom stał się rajem dla Twojego psa. To bardzo proste! Wszyscy kochamy nasze zwierzęta bezwarunkowo, i choć możemy im dużo wybaczyć zawsze lepiej zapobiegać szkodom. W zdrowie i szczęście psa naprawdę warto zainwestować (jak również w swoje własne), wprowadzając kilka przyjaznych dla psa środków w domu. 

Oto 7 sposobów na zmianę środowiska domowego z nieszczęśliwego w szczęśliwy.

  1. Weź pod uwagę podłogę

Z psami biegającymi po Twoim domu regularnie, podłoga o pierwsza rzecz jaka ulega zniszczeniu. Zasada jest prosta im trwalsza podłoga tym lepiej. Płytki są praktycznie odporne na zadrapania, a także zapewniają dobre miejsce do spania podczas upałów. Dywany są na ogół czymś, czego chcesz uniknąć. Zawierają one całą masę bakterii gospodarza i zwierzaków. Dywan może być głównym czynnikiem przyczyniającym się do problemów z alergią u ludzi w domu. Podłogi drewniane to dobry wybór – dąb, klon, wiśnia, wiąz, jawor i mahoń – to trwałe surowce. Upewnij się, że twoja podłoga pozostaje w dobrym stanie, nie wystają z niej żadne gwoździe i drzazgi.

  1. Unikaj bieli

Jeśli masz psa w domu, dobrze zrobisz, unikając tapicerowania mebli w jasnych kolorach i delikatnej tkaninie. Skóra jest dobrym wyborem, ponieważ jest wytrzymała, nie wchłania zapachu i może być łatwo wyczyszczona.

  1. Trzymaj cenne przedmioty poza psim zasięgiem

Przechowuj wszystkie kruche, łamliwe przedmioty za zamkniętymi drzwiami. Psy są często zwierzętami pobudliwymi i będą bawić się  czymkolwiek.

  1. Zainwestuj w dobry odkurzacz

Jeśli posiadasz rasę, która potrzebuje częstego szczotkowania, psie futro będzie częstym gościem w Twoim domu, a Ty zrozumiesz potrzebę odkurzania co najmniej cztery razy w tygodniu. Szczotkowanie zwierzęcia (najlepiej na dworze) w regularnych odstępach czasu pomoże zmniejszyć ilość sierści, która zostanie na twoich dywanach i meblach.

  1. Zatrzymaj to

Przestaw się na nietoksyczny środek czyszczący i zamknij deskę w toalecie po każdym użyciu, ponieważ niektóre psy lubią toaletową wodę.

  1. Ukryj wszystkie przewody elektryczne

Gruby ochraniacz kabla (dostępny we wszystkich dobrych sklepach ze sprzętem) może być pomocny, gdy Twój pies lubi podgryzać rzeczy. Umieszczaj kable tak by nie były dostępne dla Twojego pupila.

  1. Usuń toksyny domowe – w tym rośliny!

Silne chemikalia, środki czyszczące i owadobójcze, szkodliwe dla środowiska powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla wszystkich psów. Rozważ użycie „zielonej” alternatywy. Nie tylko chemikalia są niebezpieczne dla psów – wiele roślin również. Najczęstszymi roślinami doniczkowymi, na które trzeba uważać, są: jemioła, filodendron i poinsecja. Jeśli twój pies zje część trującej rośliny, udaj się prosto do weterynarza.

DB

Źródło Idealhome.uk.com

fot. quickanddirtytips.com

Komentarze

Komentarze