Dietetycy OSTRZEGAJĄ przed pieczywem z burgera! Może zawierać…

Irlandzcy dietetycy ostrzegają przed jedzeniem burgerów, a konkretnie pieczywa, w którym są one podawane. Dlaczego? Okazuje się, że bułeczki, w których spożywamy burgery, zawierają bardzo duże ilości cukru – donosi The Guardian.

Wysoka zawartość cukru

Według obliczeń ekspertów, zawartość cukru w ​​pieczywie burgerowym przekracza ustalony limit. Tym samym bułeczki te należą do kategorii wyrobów cukierniczych. Zgodnie z prawem irlandzkim ilość cukru w ​​chlebie „nie może przekraczać 2% masy mąki zawartej w cieście”. Jednak chleb amerykański zawiera nawet pięć razy więcej cukru.

Czytaj też: Wycofano POPULARNE hamburgery! Zawierają GROŹNE bakterie!

Ostrzeżenie WHO

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, że powinno się spożywać nie więcej niż 10% cukru z dziennych kalorii. Jednocześnie WHO zdecydowanie zaleca zmniejszenie tej ilości do 5 procent, czyli do około 25 gramów.

Szkodliwość cukru

Spożywanie dużych ilości cukru jest szkodliwe z wielu powodów. Nadmiar cukru prowadzi do rozwoju cukrzycy, przyrostu masy ciała i chorób serca. Kobiety mogą doświadczać mastopatii i podstawowych chorób przedrakowych, endometriozy, torbieli jajników.

Dieta bogata w rafinowane węglowodany, w tym słodkie potrawy i napoje, wiąże się też z wyższym ryzykiem rozwoju trądziku. Podczas gdy zdrowa dieta może poprawić nam nastrój, dieta bogata w cukier i przetworzoną żywność może zwiększyć ryzyko rozwoju depresji. Badacze uważają, że wahania poziomu cukru we krwi, rozregulowanie neuroprzekaźników i stan zapalny mogą być przyczyną szkodliwego wpływu cukru na zdrowie psychiczne.

Źródło: Healthline

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze