Epidemia koronawirusa w Polsce. Płatności zbliżeniowe do 100 zł JUŻ OD…

Płatności zbliżeniowe do 100 zł? Teraz to możliwe!

Dobra zmiana

Już od jutra będzie można dokonywać płatności zbliżeniowych do 100 zł (a nie, jak wcześniej – do 50), kartą Visa i MasterCard. Czemu ma to służyć? Chodzi oczywiście o to, żeby jak najbardziej ograniczyć transakcje dotykowe, które sprzyjają transmisji szalejącego właśnie na całym świecie koronawirusa.

Na oficjalnym twitterowym profilu Ministerstwa Finansów, pojawił się ostatnio wpis: „Brawo @VISA_PL i @MastercardPL! W ubiegłym tygodniu minister Tadeusz zwrócił się z prośbą do organizacji kartowych o podniesienie płatności bezstykowych do 100 zł, bez PIN. W najbliższych dniach limit dla płatności zbliżeniowych bez PIN podniesie się”.

Jak dotąd, w Polsce można było dokonywać płatności bez podawania kodu PIN przy transakcjach nie przekraczających 50 zł. Teraz kwotę tę podniesiono aż do 100 zł!

Czytaj też: Nie bój się koronawirusa! Zrób SAMA naturalny żel antybakteryjny!

koronawirusa
Pexels

Kiedy wejdą w życie te zmiany?

„Biuro Mastercard w Polsce informuje, że już od północy 20 marca 2020 roku, posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych. Wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Mastercard.

„Podniesienie limitu dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych kartami Visa, zostało uzgodnione z uczestnikami ekosystemu bankowego w Polsce. Uzyskało też akceptację Narodowego Banku Polskiego” – dodano.

Cieszycie się z tych zmian?

Czytaj też: Książę William ŻARTUJE SOBIE z koronawirusa! „Mam koronawirusa, umieram…”

koronawirusa
Pexels

Źródło: Kurier Poranny

Zdjęcia: Pexels

 

Komentarze

Komentarze