Garść porad! Sprawdź, jak dbać O ROŚLINY BALKONOWE ZIMĄ!

Jeśli choć trochę interesujesz się ogrodnictwem, ten artykuł jest dla Ciebie! Zima to trudny okres dla roślin. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób należy ochraniać rośliny balkonowe czy te znajdujące się na tarasie, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.

Jeśli rośliny zostały przez ciebie osłonięte wyłącznie tekturą lub gazetami, pamiętaj aby wymienić je na nowe! Mokre osłony bardziej zaszkodzą roślinom niż pomogą. Rośliny ochraniane agrowłókniną zostaw w spokoju, musisz wiedzieć, że materiał ten sam wysycha i nie ma potrzeby zakładania go ponownie.

Nie zapominaj o ochronie roślin mrozoodpornych! W przeciwieństwie do roślin ogrodowych, są one bardziej narażone na przemarzanie, ponieważ nie chroni ich ziemia.

Kiedy nastąpi odwilż sprawdzaj, czy doniczki nie stoją w wodzie, która będzie zbierała się np. w podstawkach. Jeśli tylko się pojawi- wylewaj ją!

Rośliny, które trzymasz w donicach są zdecydowanie bardziej narażone na wysychanie (w szczególności w tych dniach, w których temperatura jest dodatnia, natomiast noce są mroźne). Trzeba je podlewać co 7-10 dni.

Jeśli twój balkon lub taras umiejscowiony jest „od południa” osłoń rośliny i doniczki, które się tam znajdują białą agrowłókniną lub słomianą matą. Jeśli będą poddawane w dzień zbyt wysokim temperaturom, a nocą temperaturom minusowym- mogą szybko uschnąć.

Zobacz też: NIE DO WIARY! Zobacz co się stanie, gdy zjesz awokado każdego dnia!

Źródło: Youtube

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze