KONIEC z noszeniem maseczek? Podano DATĘ!

Z tygodnia na tydzień znoszone są kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Już niedługo mają zostać otwarte salony fitness i siłownie. Planowane jest także częściowe zniesienie nakazu noszenia maseczek.

Kiedy rozstaniemy się z maseczkami?

Już od najbliższego poniedziałku – 1 czerwca – rząd planuje znieść obowiązek zasłaniania twarzy na ulicach, placach i w parkach – czyli poza budynkami. Oznacza to, że nie trzeba będzie nosić maseczki podczas spacerów i biegania.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

Gdzie wciąż będziemy musieli nosić maseczki?

Obowiązek ten wciąż będzie funkcjonował w miejscach zamkniętych, takich jak sklepy, galerie, urzędy, kościoły, przychodnie oraz w środkach komunikacji miejskiej. Jak donosi „Fakt”, obowiązek noszenia maseczek zostanie zmieniony we wszystkich województwach.

„Były plany, by zmiany w obostrzeniach wprowadzać regionalnie – luzować je tam, gdzie zakażeń jest najmniej. Jednak rząd od nich odchodzi” – pisze tabloid.

Kolejne odmrożenia

Z dniem 1 czerwca planowane jest także odmrażanie siłowni i salonów fitness, a tuż po nich być może ruszą kina i teatry. Wszystko ma jednak działać w nowym reżimie sanitarnym i na seansie w kinie lub spektaklu w teatrze, będzie musiało być wolne co drugie miejsce.

Ostateczna decyzja o zniesieniu nakazu noszenia maseczek ma zapaść 27 maja.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze