Łysy kot z dziurami zamiast oczu stał się hitem internetu! Zobacz, dlaczego!

Nie posiadający oczu kot sfinks o imieniu Jasper robi prawdziwą furorę na Instagramie. Jego pani założyła mu własne konto, które bije rekordy popularności w sieci – donosi Daily Mirror.

Trafił do schroniska dla zwierząt

Właścicielka Jaspera, Kelly, zabrała go ze schroniska, gdy miał dwa lata. Wkrótce zwierzę zachorowało na zapalenie nosa i tchawicy i zaczęło silnie łzawić. W listopadzie 2013 roku zaostrzenie choroby doprowadziło do owrzodzenia rogówki prawego oka, które należało usunąć. Kilka lat później to samo stało się z lewym okiem kota.

Doznał udaru

W kwietniu ubiegłego roku sfinks, pozostawiony z dwoma otworami zamiast oczu, doznał udaru.

„Radzi sobie całkiem nieźle” – mówi Kelly o tym, jak Jasper żyje bez oczu.

„Pierwszego dnia po wyjściu z kliniki weterynaryjnej wspiął się na sofę, wszedł na moje ramiona i zaczął wchodzić na inne powierzchnie, aby zbadać przestrzeń. Oglądanie go było zabawne” – mówi właścicielka kota.

Czytaj też: Kobieta spała z kotem domowym i… zmarła. Dlaczego?

kot
IG

Jest szczęśliwy

Wbrew obawom innych Jasper ma przyzwoity standard życia. Kelly regularnie zabiera swojego zwierzaka do kliniki weterynaryjnej i sprawdza jego stan zdrowia.

„Choć brzmi to dziwnie, radzi sobie świetnie. To szczęśliwy kot” – podkreśla właścicielka.

kot
IG

Ma kocich towarzyszy

Aby Jasper nie był samotny, Kelly zabrała ze schroniska jeszcze dwa koty, z których jeden również jest niewidomy. Według niej zwierzęta szybko się zaprzyjaźniły. Kobieta stworzyła profil na Instagramie, na którym udostępnia zdjęcia swoich kotów. Subskrybenci są wzruszeni ich wyglądem i chętnie lajkują ich zdjęcia.

Więcej zdjęć Jaspera znajdziecie TU.

Źródło: Daily Mirror

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze