Nie chcesz szczepić swojego dziecka? KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ!

Wielu rodziców traktuje szczepienia dzieci jako zło konieczne, jeszcze inni całkowicie się od tego wymigują, nie biorąc pod uwagę jak tragiczne w skutkach może być takie postępowanie. Czym właściwie jest szczepionka i dlaczego powinno się szczepić maluchy? O tym, w dzisiejszym artykule.

Szczepionka jest lekiem pochodzenia biologicznego, zawierającym substancje (drobnoustroje lub ich produkty) pozbawione cech chorobotwórczych, zdolne do wytworzenia odpowiedzi immunologicznej bez wywołania choroby.

Niedojrzały układ odpornościowy dzieci jest pobudzany poprzez podanie szczepionki angażującej komórki B, cytotoksyczne limfocyty T lub limfocyty pomocnicze T lub połączoną odpowiedź humoralną i komórkową. Szczepienia mają udowodnioną i udokumentowaną naukowo skuteczność w zapobieganiu zachorowaniom na określone choroby. Udowodnione jest także bezpieczeństwo tego postępowania.

Dlaczego należy szczepić dzieci?

Szczepienia począwszy od 1924 r. zapobiegły ponad 100 milionom przypadków chorób zakaźnych u dzieci!

Szczepienia ochronne mogą doprowadzić do wyeliminowania chorób zakaźnych, takich ospa prawdziwa czy błonica.

Dzięki szczepionkom, udało się nam zapomnieć o wielu niebezpiecznych chorobach, które cechowały się długotrwałymi powikłaniami, a nawet śmiercią.

Wyłącznie szczepienia gwarantują, nam że nie zachorujemy na daną chorobę lub przejdziemy ją łagodniej i zniwelujemy ryzyko niebezpiecznych powikłań.

Źródło: Na podst. art. Ewy Helwich / Instytut Matki i Dziecka w Warszawie

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: Piszesz SMSy prowadząc auto? Historia tej 17-latki sprawi, ŻE JUŻ NIGDY WIĘCEJ TEGO NIE ZROBISZ

 

 

 

Komentarze

Komentarze