Obrzydliwa akcja FEMINISTEK czy zew natury? Czym jest FREE BLEEDING

W największym skrócie, Free Bleeding jest to akcja zachęcająca wszystkie kobiety do odrzucania wszelkich środków higienicznych, które tamują upływ krwi miesiączkowej.

Zgodnie z ideologią free bleeding, skoro krwawienie miesięczne to proces całkowicie naturalny, to nie powinien być powodem do wstydu, ani też do znoszenia niewygód w postaci noszenia podpasek, tamponów czy kubków menstruacyjnych- możemy przeczytać na stronie womenshealth.pl

Trudno jednoznacznie stwierdzić skąd wzięła się idea free bleeding. Wiele wskazuje na to, że początkowo była to prowokacja zorganizowana przez 4chanowców- twórców, słynących z dość kontrowersyjnych filmików. Podejrzewa się, że to oni rozpoczęli tzw. „Operation Freebleeding”. Operacja ta miała na celu wmanewrowanie feministek w całą akcję, a następnie wyśmianie ich za przejawianie zbytniej łatwowierności.

Jeśli wpiszecie w wyszukiwarce Instagrama #freebleeding, zobaczycie tysiące zdjęć, odwołujących się do tzw. swobodnego miesiączkowania. Niektóre z nich są… co najmniej niesmaczne.

Osobą, którą utożsamia się z akcją free bleeding jest Kiran Gandhi, perkusistka znana jako Madame Gandhi, która w 2015 roku przebiegła maraton londyński w czasie miesiączki, nie posiłkując się żadnymi środkami higienicznymi. Jej zdjęcia przeszły już do historii!

A wy co sądzicie o akcji free bleeding? Podoba się wam czy może wręcz przeciwnie?

free bleeding, akcja free bleeding, swobodne miesiączkowanie, okres

Zobacz też: TYLKO DLA KOBIET! Ten objaw ŚWIADCZY O TYM, ŻE MASZ RAKA

Źródło: WOMENSHEALTH.PL

Źródło zdjęcia: pixabay.com, Instagram

Komentarze

Komentarze