Skacz i podtrzymuj piersi poleca Natalia Siwiec! [VIDEO]

Natalia Siwiec podzieliła się z fanami zaskakującym pomysłem na rozpoczęcie poranka.

Zwykle mówiąc o porannej rutynie zaleca się picie wody czy innych zdrowych napojów – ziołowych herbat, siemienia lnianego itp. Słyszymy także, by rano medytować czy wyciszyć się w inny sposób, ewentualnie poćwiczyć jogę.

Jednak Natalia Siwiec poleca skakanie i podtrzymywanie piersi! Dlaczego?

 

https://www.instagram.com/nataliasiwiec.official/

 

Natalia na instagramie pokazała jak skacze i napisała:

 

Dlaczego skaczę co rano 200 skoków? (100 tez będzie ok).

 

Po czym wyczerpująco odpowiedziała na to pytanie. Celebrytka wyjaśniła, że chodzi o poranne przebudzenie ciała. Co ciekawe jednak, namawia, by trzymać swoje piersi!

 

🔺Głównym celem jest przebudzenie. Wykonuje to ćwiczenie rano, zanim cokolwiek zjem lub wypiję. Aktywują się wtedy wszystkie procesy metaboliczne. Poprawia się krążenie krwi, budzi się układ limfatyczny, nasila się przepływ limfy (może działać moczopędnie), przyspiesza się metabolizm. Celem odbijania jest wywołanie wibracji ciała. Bardzo ważne! Podtrzymuj piersi (z rana nie będzie chciało ci się ubierać stroju do ćwiczeń). Kolana lekko ugięte, stopy proste. Nie skacz zbyt wysoko.

 

Spaliłaś 500 kcal. Zgadnij ILE kcal możesz teraz zjeść?

 

Zamieściła też ostrzeżenie:

 

Jeśli masz nadwagę, problemy ze stawami kolanowymi, wisceroptozę i nie możesz skakać, wykonaj poniższe czynności. Stań na palcach na podłodze i podbij piętami, unosząc je dosłownie kilka centymetrów w górę, co powoduje wibracje. Kolana również lekko ugięte. Nie oznacza to, że powinnaś uderzać piętami o podłogę; w każdym razie uważaj na pięty. Nie masz czuć bólu tylko wibracje. Przed rozpoczęciem możesz zrobić małą rozgrzewkę.
Jeśli łydki są napięte, policzki się trzęsą, szumi w uszach, podczas skoków to wszystko jest w porządku. Ale nadal słuchaj swojego ciała i uczuć.

 

Przeciwwskazania : Problemy z plecami, niektóre stadia żylaków. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem!

 

Zalecenia Natalii Siwiec zostały przyjęte z mieszanymi uczuciami. Część osób pokpiwa z tego pomysłu („Jakbym nie miała co robić całe dnie to też bym skakała„), inni jednak piszą, że stosują skoki lub podobne praktyki i bardzo je sobie chwalą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez N🔺tH (@nataliasiwiec.official)

Komentarze

Komentarze