TRAGEDIA w Niemczech! Pojawiła się NIEZNANA CHOROBA, która zabija…

Na szczęście tylko ptaki, ale ich też szkoda…

Umierające sikorki

Niemieccy obrońcy środowiska odnotowują nadzwyczaj dużą liczbę martwych sikorek. Związek Ochrony Przyrody (NABU) apeluje o zgłaszanie przypadków znalezienia padłych lub wyglądających na chore ptaków tego gatunku. Nie wiadomo, co jest przyczyną umierania sikorek modrych. Zdarza się, że ofiarą tej przypuszczalnie nowej choroby, są także sikorki bogatki i inne ptaki…

Czytaj też: Czy fala upałów POKONA PANDEMIĘ? Naukowcy już wiedzą!

CHOROBA
Pixabay

Pierwszy przypadek – miesiąc temu

„O pierwszych przypadkach znalezienia martwych ptaków poinformowano 11 marca. Znaleziono je w Hesji Nadreńskiej w Nadrenii-Palatynacie – powiedział ekspert NABU ds. ochrony ptaków.

„Do 8 kwietnia ich liczba wzrosła do ponad 150 sztuk. Martwe ptaki znajdowano przede wszystkim w Westerwaldzie w Nadrenii-Palatynacie i w centralnej Hesji, aż po zachodnią Turyngię” – dodał Marius Adrion.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

choroba
Pixabay

Po czym można poznać chore ptaki?

Chore ptaki można rozpoznać między innymi po tym, że siedzą na ziemi „apatyczne i nastroszone” i nie uciekają na widok ludzi. Często mają też sklejone oczy, dziób i część upierzenia. Poza tym, chore ptaki mają problemy z oddychaniem, na głowie nie mają części upierzenia i nie przyjmują żadnego pokarmu.

Ponieważ większość martwych ptaków znaleziono w pobliżu karmników w przydomowych ogródkach, organizacja NABU radzi, aby nie umieszczać w nich żadnej nowej karmy ani świeżej wody, jeżeli obok karmnika dostrzeżemy więcej niż jednego chorego ptaka.

Czytaj też: Biedronka, Lidl… NOWE GODZINY otwarcia po świętach! Co się zmieniło?

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze